Menu

Szmery nad sercem

Hej dziewczyny,
U mojego synka 2 lata temu stwierdzono szmery nad serduszkiem, potem powiedziano mi że zanikły. Kilka tygodni temu od angielskiego lekarza usłyszałam że jednak nadal są słyszalne. Strasznie sie martwię, czekam na dodatkowe badania. Czy mialyście z czymś takim do czynienia?

monia13100
 1780  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie badania serce dziecko szmery

Odpowiedzi

aniol
hej moja rada zrob echo serca jesli to nic niewykaze to niemartw sie ..ja w zeszlym roku dowiedzialam sie ze mam dziure w sercu i lekarze dziwili sie ze w dziecinstwie nikt tego niewykryl i nieslyszal szmerow .....teraz sa super badania i aparatura ..badaj i dociekaj ...moze nic nigdzie niema ale lepiej sie upewnic..moze szmery niebyly od serduszka czasami mylne to jest z przeziebieniem najlepiej echo serca zrobic.pozdrawiam
cytrynka
mój syn ma szmery. wykryte ( usłyszane?) w wieku 5 lat, po wykonaniu echa serca okazało się że ma wadę serca - może nie tak groźną ale jednak to serce więc obawa zawsze jest.
Czasami szmery na sercu lekarze słyszą w trakcie przeziębienia dziecka lub po chorobie i to są tzw. niegroźne szmery.
Znam kilka osób u których lekarz słyszał szmery a żadnej wady dzieci nie miały i były zdrowe i mam nadzieję że w Waszym przypadku też tak będzie.
marthakd
Mój syn również ma szmery ogólnie nie sa grźne ale trzeba to kontrolować by sie nie powiekszyły bo moga świadczyć własnie o wadzie serca .
Mój ma od urodzenia teraz ma 5 lat i dalej je ma wiec co roku jeźdzmy z nim na echo serca może warto zrobić takie badanie dla pewności
ajrian
Moje dziecko miało takie szmery z racji tego że jest wcześniakiem.Ostatnie echo robione dwa lata temu wykazało,że szmery zanikły.Powodem szmerów nie musi być jakaś wada serca,w wypadku mojego dziecka był to po prostu niedorozwój,który zanika samoistnie.
monia13100
Dzięki za odpowiedzi. My czekamy na echo. Pozdrawiam(prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.