Menu

Szpinak...

Dla jednych przysmak, dla innych coś nie do przełknięcia. Macie może jakieś fajne przepisy na szpinak - ja do tej pory zajadam się jedynie szpinakiem w postaci tradycyjnej - z ziemniaczkami i jajkiem sadzonym, czasem naleśniki ze szpinakiem i ostatnio makaron ze szpinakiem i fetą. Brakuje mi koncepcji. Bardzo się cieszę, że Rafałek tak chętnie wcina szpinak!

Aagataa
 1008  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie szpinak odżywianie

Odpowiedzi

paula80
Szpinaczek... mniam! Kiedyś nie znosiłam szpinaku, ale to wspomnienie z przedszkola - podawali szpinak niedoprawiony, mdły, bez czosnku. Kiedyś się dałam tacie namówić na taki z czosnkiem i zasmakowało! Przynajmniej raz w tygodniu jem szpinak!
najbardziej lubię lasagne albo cannelonni ze szpinakiem :) Nadziewam rurki makaronowe szpinakiem, całość zalewam beszamelem, posypuję żółtym serem i do piekarnika. Od czasu do czasu dziubię patyczkiem do szaszłyków, żeby sprawdzić czy już miękkie. Palce lizać!
hildzia
Ja mogę z czystym sumieniem polecić tartę ze szpinakiem :) Często też zamiast kruchego ciasta robię takie ciasto jak na pizzę - szybciej się robi i zawsze wychodzi - na to ładuję szpinak, posypuję żółtym serem i do piekarnika. Do polania robię dip czosnkowy z jogurtu maturalnego, do tego łyżka majonezu kieleckiego, zioła prowansalskie i czosnek oczywiście.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.