Menu

szpinak

Jak go/ z czym itp podawać rocznemu dziecku?? dziękuje z góry z odpowiedzi.

Kumaja
 624  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat szpinak dieta dziecko

Odpowiedzi

amalka
Są zapewne sposoby, by przygotować smaczny szpinak. Mnie skutecznie zrażono doń na porodówce a Juniora w przedszkolu. Nikomu z mojej rodziny za żadne skarby nie wcisnęłabym tej trawy, zatem nie pomogę.
kama86
http://gotujmy.pl/krem-szpinakowy-dla-niemowlaka,przepisy-obiad-dla-dzieci-przepis,185466.html

Robiłam coś takiego z tym ze nie dodawał soli.
amalka
Ano Elfko, ano (grins)
Kumaja
(hahaha)no właśnie...
walczymy z anemią u synka. Imam się wszystkiego. Podaję któryś miesiąc syrop, ale ten jest tak słodki, że tylko patrzeć, jak będzie próchnica... Czekamy aż - jak powiedziała lekarska - załadują się magazyny z żelazem. Opornie to idzie bardzo.
kaatt
http://przyjemnosczpieczenia.blogspot.com/2013/03/ciasto-ze-szpinakiem-i-granatem-lesny.html mmmmmm pycha
Kumaja
ohooo brzmi wspaniale, Kaat (kciuki)
MMama1975
My wszyscy w domu uwielbiamy szpinak w przeróżnym wydaniu. W wydaniu solo jest naprawdę ciężko przygotować tak, aby dla dziecka był smaczny.
Znacznie poprawia jego smak szpinaku śmietana, masło, odrobina cukru. Nie polecam tak małemu dziecku czosnku...chociaż to najlepszy dodatek. (Ostatnio na wakacjach odkryłam nowy dodatek-z braku czosnku-mianowicie chrzan). Dużo przepisów ze szpinakiem nie nadaje się
Małemu dziecku możesz podawać szpinak oczywiście w zupkach. Spróbuj też zrobić puree ze słodkim ziemniakiem i masłem z dodatkiem szpinaku. W połączeniu z jajkiem przepiórczym też pycha. Można takie jajeczko w postaci sadzonego wyłożyć na szpinak. Możesz zrobić jajeczniczkę z rozdrobnionego szpinaku i jaj przepiórczych. (mniam)
Jak mój syn miał 4,5 m-ca a żelazo się nadal nie przyswajało, w Centrum Zdrowia Dziecka zalecili nam natychmiast rozpocząć podawanie mięsa z królika, indyka i przepiórczego (jako tych najmniej uczulających) w zupkach. Aaaa i gołębie jeszcze były. Moja mama wybrała się z misją przywiezienia tychże mięs z wiochy. Był ubaw, bo mój mąż stwierdził,że Tereska pewnie straszy gołębie na rynku w Krakowie, a jak długo nie wracała to powiedział, że króliczka goni, to jej jeszcze zejdzie. (hahaha)..No, ale młody zajadał te mięsiwa (ja też sie załapałam jako karmiąca nadal mamuśka (grins) ) i efekt był bardzo szybko.
Powodzenia(kciuki), na pewno dacie radę, zwłaszcza, że coraz więcej rzeczy pociecha może jeść.
MMama1975
"Dużo przepisów ze szpinakiem nie nadaje się" ...dla małego dziecka - oczywiście nie dokończyłam
Kumaja
to jajeczko przepiórcze wypróbuję natychmiast, dzięki za pomysły!(kwiatek)
MMama1975
No własnie...zapomniałam o jej wysokości buraku. Potwierdzam, mało tego moja ciocia w tydzień pijąc sok z buraka np z dodatkiem jabłka też poprawiła wyniki aż lekarz prawie ze stołka spadł z wrażenia
Kumaja
@Runka, MMama1975 chciałbym, żeby tak było i w naszym przypadku. Pierwsze co zrobiłam to był właśnie sok z buraków. Kiedy zobaczyłam, jak Mały go pochłania, byłam niemalże pewna, że anemia to wyłącznie epizod. Zaraz doszła buraczanka, brokuły i natka pietruszki - i tak w każdy dzień na okrągło. Niestety bez szału. Szkoda mi małego kiedy jest regularnie kłuty, bo wyniki tylko śladowo posuwają się w górę..zaczynamy 6-ty miesiąc leczenia żelazem.
Kumaja
Ferrum dwa x po 2,5 ml.
Kumaja
@Runka, super- zazdroszczę, pozdrawiam:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.