Menu

"Szyszki" z ryżu preparowanego

Naszła mnie ochota na przysmak z dzieciństwa- pewnie też go jadłyście- szyszki z ryżu preparowanego z masą krówkową.Mmmm...
Przepisów w necie na to jest sporo- jednak mam dylemat:bo zazwyczaj napisane jest,żeby formować kulki i jak zastygną to podawać.
I tu mam pytanie: jak długo one zastygają?Bo znalazłam w jednym przepisie informację,że muszą postać w lodówce 3 godziny.Myślę,że tyle moi domownicy nie wytrzymają,stoją już dwie w lodówce i wcale nie zastygły.Co mam z tym ustrojstwem zrobić?

goskapolak
 640  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Odżywianie szyszki z ryżu

Odpowiedzi

ryzawa535
j.w ale mi smaka narobilas
goskapolak
Kurrczę,już spróbowałam bo nie mogłam się doczekać.I....są miękkie i słodkie do wyrzygania(barf)
goskapolak
No i szyszki wyszły paskudne- słodkie,lepiące i miękkie.Z dzieciństwa pamiętam je jako chrupiące.
Podajcie sprawdzone przepisy- będę eksperymentować.Najlepiej jakby były z cukierków- krówek.
halina21
ja zawsze takie robię 1/2 kostki margaryny (najlepiej mleczna) 20 dag krówek 20 dag toffi kakaowe(my dajemy kubanki )i ryż dmuchany .Margarynę+ krówki+toffiki rozpuścić na kąpieli wodnej i mieszać do uzyskania jednolitej masy i potem dosypujesz ryż .Ryżu tyle by było gęste i szło robić kulki lub szyszeczki (można tez kłaść łyżeczką ) i pozostawić do zastygnięcia w chłodne miejsce np spiżarka zastygają kilka godzin
mycha2706
O "Krówkach" nie słyszałam, u mnie się robiło z cukierków Toffi(0.5 kg) i margaryny( ok.pół kostki)
goskapolak
Mikama- a ja chcę żeby były rozkosznie słodkie a nie paskudnie:)

Dzięki- w sobotę będę kontynuować przedsięwzięcie:)
emiliab
Na łyżce masła rozpuszczam 40 dag krówek ciągutek, dodaję 3 łyżeczki kakao i mieszam. Wyłączam gaz i dodaję resztę kostki masła. Mieszam tak długo aż masło całkowicie się rozpuści. Dodaję 2 paczki dmuchanego ryżu i mieszam do dokładnego oblepienia masą ryżu. Formuję szyszki przekładając masę z łyżki na łyżkę. Odstawiam gotowe szyszki do całkowitego ostygnięcia a potem do lodówki na kilka godzin. Tydzień temu wyszły pyszne.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.