Menu

Tadek niejadek

Mój synek ma trzy latka,jest strasznym niejadkiem. Mleko pije trzy razy dziennie(chciałby częściej), a jego całe jedzenie to bułka z masełkiem(nie zje z szynką czy pasztecikiem, tylko z masełkiem). Czasem zje jajecznicę jak przyjdzie mu ochota, czasem rybkę, ziemniaczki dziubnie widelcem może dwa, trzy razy...co robić, boję się że będzie chudziutki i zacznie chorować...

sylwia23246
 572  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie brak apetytu

Odpowiedzi

Mandarinios
A faktycznie ma niedowagę czy poprostu chciałabyś mieć pulchniutkie dziecko? Jeśli dobrze przybiera na wadze to nie ma problemu dzisiaj już było takie pytanie a po Twoim pojawiło się następne identyczne więc napiszę po raz kolejny :) dziecko ma żołądek jak własną piąstkę czasem rodzice próbują dawać o wiele więcej niż dziecko jest w stanie tam zmieścić. Sprawdź czy nie podjada przed posiłkami a poza tym słodkie soki zmniejszają apetyt więc do picia lepiej dawać dziecku zwykłą wodę mineralną.
sylwia23246
Dziękuję bardzo za odpowiedź, Oli nie ma niedowagi, jest zdrowy, żywy i wesoły, tylko bardzo mało je, ja czasem nie mam sumienia zjeśc obiadu lub kolacji bo on nie chce ze mną jeść.
Mandarinios
Cierpliwość i konsekwencja cechy rodzica wyuczone przez dzieci :):):)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.