Menu

Tampony

Jestem 10 msc po porodzie i przed ciążą używałam tamponów, teraz chciałam wrócic do nich ale nie mam pojecia co sie stało bo jak wkładam to boli i po krótkim czasie tampon wychodzi. Czy któraś z Was tak miała i po jakim czasie wróciłyście do tamponów?

slonko2323
 1012  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie tampon

Odpowiedzi

sweetnessa27
Ja tak nie miałam i do tamponów wróciłam 3 miesiące po porodzie....
Mandarinios
Ja też mam podobny problem. Boli przy wkładaniu bo po porodzie nawilżenie pochwy się zmienia, jest mniejsze. Możesz użyć trochę żelu intymnego np. Feminum, ułatwi wporwadzenie tamponu. a wychodzi ponieważ może go wypychać ułożona do ujścia pochwy szyjka macicy. Spóbuj znaleźć taką pozycję do wkładania tamponu (np. jedna noga oparta na brzegu wanny, zlewu, na "kuckach" itp.), która umożliwi takie umiejscowienie tamponu, żeby nic go nie wypychało....
Delfin
ja też używała cały czas tampony,a po porodzie(a jestem już 9 mies po) teraz one mi przeszkadzają i ugniatają niewiem czemu.muszę nosić podpaski a wolałam tampony lepszy był komfort.Niewiem co jest grane
olita7
ja użyłam tamponu 6,5 miesiąca po porodzie i wszystko jest OK. Nie mam problemów z niczym ani aplikacją ani z noszeniem. Bólu też nie odczuwam... A może powinnaś wybrać sie na kontrole do ginekologa i porozmawiać z nim o tym problemie.
aniula
ja caly czas uzywam od prawie 10 lat..po obydwu porodach zaraz po pologu..i nie mam problemu..a moim zdaniem najlepiej zalozyc tampon siedzac na ubikacji...polecam, moze w zlym kierunku go wkladasz??
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.