Menu

Tata po 40-stce

Najnowsze badania wykazały, że mężczyźni nie powinni płodzić dzieci do późnej starości, gdyż wraz z ich wiekiem pogarsza się jakość spermy. Tym samym wzrasta ryzyko takich zachorowań u dzieci jak np. schizofrenia. Mimo to wiele osób, w tym także sławnych osób jak: Michael Douglas czy Rod Stewart decyduje się na późne ojcostwo. Jakie jest twoje zdanie na ten temat? Podziel się swoimi przemyśleniami.

Ania
 2925  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Partnerstwo i Rodzina Zdrowie dizecko tata ojciec rodzic

Odpowiedzi

Nula139
Podzielam zdanie @gochasta.
Remedios
Mój ojciec spłodził mojego brata po 40stce, a jest...hm...nazwijmy go rockaman:) nie wiem jak jego materiał genetyczny ale nie jest wyjątkiem, co chwilę są jakieś newsy ze świata nauki i medycyny...mamy potępiać starszych ojców? a jakie jest ryzyko w przypadku kobiet? zespół Downa i wiele wiele innych a mimo to....no cóż, każda z nas chyba zna przypadki matek w okolicach 40tki i często zwyczajnie je rozumiemy...ryzyko ryzykiem, ale jak kogoś dopadnie to każdy wiek wydaje się dobry, chyba mniej myśli się wtedy o ryzyku a bardziej pragnie po prostu dziecka.
Remedios
o matko,ale chaotyczna ta wypowiedź moja...mam nadzieje że zrozumiała:)
mammma
myślę, że to jest indywidualna sprawa każdej pary. lepiej późno założyć rodzinę, niż jej nie mieć w ogóle. ciekawe z jakiej jakości nasienia jest nasza córa? może też bylibyśmy potępieni.
jakieś głupie to dzisiejsze pytanie...
emiliab
Zgadzam się j/w dziewczyny napisały. Ale uważam, że na rodzinę jest pewien czas, chodzi mi o to, że osoby w podeszłym wieku takie jak np Michael Dougles czyli po 60 - ce powinny się zastanowić nad tym. Ludzie w tym wieku zostają dziadkami. Mówiąc wprost a jeśli zejdą z tego świata zanim dziecko dorośnie i je wychowają?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.