Menu

Tata – ta czy nie

Dzieczyny pytanie jest czysto teoretyczne. Wiecie, że sama wychowuję córeczkę, ale cały czas sobie myślę co będzie kiedyś. Czy gdyby dane mi było się z kimś związać to jakie waszym relacje powinny łączyć moje dziecko i jego?! Czy dziecko powinno mówić do niego tato? Czy może lepiej po imieniu? Jak byście rozegrały coś takiego?

johanna
 605  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

tata dziecko przybrany tata

Odpowiedzi

kosia
No więc ja bym rozegrała to tak. Jeśli dziecko zna swojego tatę i zwraca siędo niego tato, to absolutnie nie mieszałabym mu w głowie – niech ma swojego jednego tatę i niech tak zostanie. Do drugiego taty wolalabym, żeby mówiło dziecko po imieniu niż np. wujku (źle mi się kojarzy). Natomiast jeśli dziecko jest małe i nie zna taty i nikogo tatą nie nazywa to można by spróbować, ale nie na siłę. To dla dziecka też nie jest łatwe. Takie jest moje zdanie, tak ja bym chyba chciała to rozegrać.
Pixelka
Na pewno nie wujku, bo też źle mi się kojarzy. Ale chyba jeśli dziecko samo nie wyszło by z inicjatywą to najlepiej po imieniu. No bo proszę Pana to też jakoś tak za oficjalnie...
paula80
Kochana nie martw się na zapas. Zobaczysz, że życie samo się ułoży, nie musisz wszystkiego z góry planować :) Dzieci są nieprzewidywalne i nie jesteś w stanie odgadnąć jak Twoja córa się zachowa za dwa, trzy latka.
kasia13_archiwum
A nie myslisz, ze jak juz bedziesz miala tego partnera to zycie napisze najlepszy scenariusz?
Chyba nie ma co za bardzo planowac. Juz dziecko bedzie wiedzialo jakim stopniem zaufania obdarzyc twojego przyszlego partnera.
Edit
No ja myśle ze samo się to rozwiąże. Jednak jeśli dziecko ma kontakt z biologicznym ojcem to do partnera mamy powinno mówić raczej po imieniu.
artanis
Wydaje mi się, że to przyjdzie naturalnie, nie ma się co zastanawiać :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.