Menu

Tatuaże i Piercingi u dzieci

Większość gwiazd posiada co najmniej jeden tatuaż lub piercing. Często młodzież chcąc podążyć za swoim idolem marzy o 'ozdobie' swojego ciało. Jak reagujesz, gdy jest to Twoje dziecko? Czy istnieje dla Ciebie różnica, gdy tatuaż jest mały i niewidoczny dla wszystkich, lub na długości całych pleców? Czy uważasz, że kolczyki w uszach a piercing w pępku lub w języku to w sumie to samo? Jakie jest Twoje zdanie?

Ania
 2504  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat 13-18 lat Wychowanie Opieka nad dzieckiem Zdrowie

Odpowiedzi

Agula
tatuaż tatuażem, nie ma to dla mnie znaczenia czy jest duży czy mały. Ogólnie to podobają mi się takie rysunki na ciele, jednak swojemu dziecku nie pozwoliłabym na to, nawet w wieku 18 lat. Jesli chodzi o kolczyki to inna sprawa, dziurka zarośnie, ale i tu jest granica. Dziurawienie sobie twarzy i ciała to przesada. Jeden kolczyk w uchu więcej nikomu krzywdy nie robi
kasia13_archiwum
U dzieci? No to juz chyba calkowita przesada... :(
artanis
Ja swój pierwszy tatuaż zrobiłam mając 14 lat bodajże... jeszcze przed pójściem do liceum:) Rodzice wiedzieli - nie wiem czy popierali, ogólnie uważają, że tatuaże są fajne. Wiedzieli też, że ''wzorek'' który sobie wybrałam, trzymałam od paru lat na tę okazję. Zrobiłam go rozsądnie w miejscu, w którym nikt nie widzi.
Gdy mój syn do mnie przyjdzie i powie, że chce sobie zrobić tatuaż - ok, ale niech to będzie przemyślana decyzja, nie jako ozdóbka, tylko coś znaczącego, co mu się nie znudzi.

Koleżanki mama znów zgodziła się na tatuaż, ale BIO, czyli taki, który znika po ok. 5 latach.
Dagcze
tatuaż jest zwierciadłem duszy...
bunia88
Pewnie, jeszcze skrzynkę piwa zamiast mleka dziennie - no bo przecież dziecko chce...

Jestem przeciwna.
marynia
Buniu, popieram Cię!!!
Nigdy nie zgodzę się na żadne tatuaże!!!

I bynajmniej tatuaż nie jest zwierciadłem duszy (to jest MOJE przekonanie). Zwierciadłem duszy mogą być oczy, życzliwy uśmiech, bądź grymas na twarzy...
bunia88
@asafi: wtedy nic nie zrobię, trudno. Ale postaram się tak wychowywać moje dziecko, by było i wyglądało jak dziecko, a nie więzień z Alkatraz. Tatuaż nie będzie tragedią, moją życiową porażką, jednak jestem przeciwna. Tak samo jak picie alkoholu - zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach wielkich pokus może się to zdarzyć, ale ja nie muszę się na to godzić i nie będę.
bunia88
@asafi: to fakt, ale dobrze, jeśli w ogóle znają nasze zdanie. Jak inaczej mamy ich nakierunkować?
marynia
Buniu, masz rację!
Niestety, nie zawsze zdołamy uchronć nasze dzieci przed podjęciem złych decyzji, ale naszym zadaniem jest tak je wychować, abyśmy-jako rodzice-nie mieli sobie do zarzucenia, ze czegoś nie dopatrzyliśmy.

Naszym zadaniem, tj. rodziców jest wskazywanie co jest dobre, a co złe i jakie są tego konsekwencje.
AnnaZZ
Ja też uważam że tatuaże czy piercing u dzieci to lekka przesada, tym bardziej że moda przemija, a co potem w dorosłym życiu... kolczyk to jeszcze łatwo się usunie ale tatuaż ....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.