Menu

Telefon komórkowy dla dziecka

W jakim wieku kupić dziecku telefon komórkowy?

Ania
 1582  7

Odpowiedzi

Estera
Moja córeczka jest jeszcze malutka, ale na pewno gdy tylko zacznie chodzić już do szkoły zakupię jej taki. Może nie jakiś super drogi model, ale tanią nokie na kartę, którą będzie mogła sobie pooklejać naklejkami, albo kupi się jakąś słodką obudowę, natomiast nie będzie żalu jeśli zgubi, ukradną - a nie będzie nęcić złodziei. Myślę, że jeśli mamy możliwość skontaktowania się z dzieckiem o każdej porze, to dlaczego z tego nie korzystać? Czy nie macie stracha, gdy Wasze dziecko wraca choćby o 20 minut później niż zwykle? Ja bym się denerwowała... Skoro mogłabym zadzwonić - czemu nie? Swoją drogą zastanawiam się też nad misiofonem, czy któraś z Was słyszała o tym cacku? http://www.t-k.pl/p/artykul?i26=1990 . Moim zdaniem rewelacyjna sprawa...
justa
Telefon komórkowy dziś jest niemal niezbędny - uważam, że dzieci też powinny go mieć po to by móc się z nimi skontaktować. Dobry wiek to zdecydowanie wiek szkolny, mniejsze dzieci raczej nie przebywają same bez niczyjej opieki. A o misiofonie poczytałam i jest to według mnie bardzo fajne rozwiązanie, też o tym pomyślę- ma wiele zalet.
artanis
@justa: niestety, ale nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju, mimo, że to nasz rodak go wymyślił:( Ale podobno Misiofony już dotarły na Litwę więc to pewnie tylko kwestia czasu...
justa
No to może do tego czasu jak mój Mały podrośnie juz będą u nas :)
Marlena
Misiofon jest świetną sprawą!! I zgadzam się z justą - że najlepszym wiekiem na tel jest wiek szkolny.
PaniMisiowa
Zdecydowanie tak. A ten sprzęt jest warty polecenia szczególnie z tego powodu, że kontaktować się z niego można z wybranymi osobami (ryzyko źle wykorzystanych pięniędzy na koncie odpada) i poza jego właścicielem misiofon nikomu sie nie przyda :)
kasiuja
Trudno powiedziec w jakim wieku, ale na pewno trzeba kontrolowac co dziecko robi na telefonie szczegolnie teraz w swiecie internetu, smartfonow gdzie dziecko ma ulatwiony dostep nie tylko do pozytecznych rzeczy ale tez do pornografii czy przemocy, ja np. kontroluje wszystkie rozmowy tel. i smsy syna za pomoca oprogramowania typu spyphone (kupiłam je w Alfatroniku)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.