Menu

Telewizor w pokoju dziecka - TAK czy NIE?

Specjaliści twierdzą, że dobrze jest rozmawiać z dzieckiem na temat tego co lubi oglądać i co chce obejrzeć. Być może warto też ustalić maluchowi wyznaczoną porę na oglądanie telewizji. Telewizor w pokoju dziecka, może pozbawić Cię kontroli, nad tym co maluch ogląda i kiedy. Czy zgodzisz się z tym, że telewizor w pokoju dziecka to niezbyt dobry pomysł, czy też masz inne zdanie na ten temat?

Ania
 1566  12

Odpowiedzi

goskapolak
U malucha to naturalne,że tivi nie powinno być.Bo i po co?
Moja córka już jest prawie nastoalatką i telewizor w pokoju ma.Ale,że jest zwierzątkiem stadnym to i tak ogląda u nas w pokoju.
ada410
U mojej damy w pokoiku telewizji nigdy nie było.
Jak była młodsza i chciała oglądać bajki, to jej pozwalałam włączyć telewizor w moim pokoju... I tak jej zostało do dzisiaj, mimo że się czasy zmieniły i coraz częściej oglądamy seriale i filmy na laptopie...
mycha2706
U mojej córki jest telewizor i tam podłączone dvd...dla mamusi:P Mamusia ćwiczy w Ali pokoju z Chodakowską :D W salonie mamy drugi i tam jak mamusia ćwiczy chłopcy oglądają bajki. Są zmuszani do tego;) Przez 40 minut nie ma mnie.
Beatka2010
U mojej córci w pokoju jest telewizor i dvd i jak chce jakąś bajeczkę oglądać to ogląda
Tuptolek
Na wiosnę szykujemy Konradkowi pokój i tv przenosi się razem z nim. Tak jak u smerrfetki u nas jest i będzie wszystko pod kontrolą, to, że dziecko ma swój pokój nie równa się z tym, że robi w nim co chce. Dlatego ja nie widzę problemu w tv w pokoju dziecka. Komputer też tam wędruje, tylko ja mam teorię, że komputer gdzie indziej i miejsce do odrabiania lekcji gdzie indziej. Czyli dwa biurka.
izkalepszy
Mamy jeden telewizor w salonie ale żadne z nas telemaniaki i mało oglądamy mamy ciekawsze zajęcia...
MaLaCzarna
Oczywiście że tak :) ale.. z umiarem .
daryjka87poznan
U nas w pokoju małej jest telewizor z Dvd ale i tak ogląda u nas czesciej niz u siebie. :/
amalka
Planujemy zakup nowego, duuużego telewizora a obecny przeniesie się do pokoju Krzysia. Mały uzbierał sobie co prawda na nowy (wcześniej kupił sobie wierzę) ale z racji tego, że nasz "sprzęt" ma raptem dwa lata, nie ma potrzeby "osuszać" skarbonki.

Istotnym nie jest tu sam fakt bytności TV w dziecięcym pokoju, a przestrzeganie pewnych ZASAD. Te się nie zmienią. Może tylko ja odpocznę sobie od nagminnych powtórek kreskówkowych, które nie wiedzieć czemu nie męczą (tudzież nudzą) mego dziecięcia...

Swoją drogą rozbrajają mnie mamuśki podobne mojej znajomej. TV w pokoju dziecięcym NIE, ale konsole wszelkiego sortu + komputer owszem :) Przesada nie jest dobra w żadnej sferze życia, ale (jak często zwykłyście mawiać) "wszystko jest dla ludzi". Ale to moje zdanie :)
aniol
amalka ja tez tak myśle wszystko jest dla ludzi tylko trzeba znac granice i miec umiar.Moj syn ma telewizor z komputerem razem w swoim pokoju od poczatku a i tak oglada bajki tylko na dużym w naszym salonie.
madziullka
Oswszem. tv jak najbardziej tak. Mamy XXI wiek ,nie średniowiecze gdzie tv było rarytasem. Teraz to codzienność jak i wiele innych rzeczy które udogadniaja bądź wprowadzają trochę relaxu w codzienne życia. czy to dzieciom czy dorosłym
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.