Menu

temperaturka

lekarz nam powiedział że dziecku należy zacząć zbijać temperaturę powyżej 38,5 stopni a Wy mamusie od ilu stopni podajecie leki przeciw gorączkowe?

izkalepszy
 723  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta gorączka

Odpowiedzi

aniula
ja zazwyczaj powyzej 38,5..organizm musi sie bronic..chyba , ze idzie spac i ma 38..wtedy podaje(kciuki)
mammma
poniżej 38 podaję paracetamol, powyżej 38 nurofen. Trzeba zbijać farmakologicznie temp. dzieciom do 5 roku życia, bo zbyt gwałtownie wzrasta i może doprowadzić do drgawek gorączkowych niebezpiecznych dla życia. kąpiel w wodzie o temp. o 1-2 stopnie niższej od ciepłoty ciała zaleca się jako środek pomocniczy. także pomocniczo chłodne okłady na kark i czoło przy wysokiej temperaturze. tak uczy mnie moja pediatra.
aniula
z tymi okladami i kąpiela to sie zgodze..do reszty mam mieszne uczucia..ale oczywiście kazdy robi jak uwaza(kciuki)(awve)(awve)
gocha2522
no tak jak dochodzi do 38 to daje nurofen albo ibum i pomagają
betty
jak ma 38 to już zbijam...
tlolek
jeśli w ciągu dnia jest 38 to zostawiam ale że wieczorem temperatur lubi podskoczyć to zbijam jak jest powyżej 38/38,5 dodatkowo chłodne okłady na czoło
Magdzik
Od 38 w górę...
Ewa0528
zgadzam sie z mammma ,tyle ze ja podaje tylko ibufen bo paracetamol nie bardzo działa i słabo zbija temperature u mojego synusia
kamilko
ogólnie jest tak że małe dzieci mają często podwyższoną temperaturę, w przeciwieństwo do doroslych, a co za tym idzie małą zmianę in plus można omyłkowo uznać za wysoką temperaturę a punkt odniesienia jest inny niż u nas. Tak czy siak czujność należałoby włączyć powyżej 38C. Ja w takich wypadkach stosuję ibufen D (zawiesina), łatwo się podaje. Nie ma barwników i cukru, co jest zaletą.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.