Menu

termin porodu

Kobietki! czy Wasze maluchy urodziły się w terminie? my mamy właściwie 3 terminy. Lekarz ze swojego "słoneczka" wyliczył z ostatniej miesiączki a 28 września (myślę że mało prawdopodobne bo liczą dla cykli 28-dniowych a moje były i 40-dniowe), a ja z położną ze szkoły rodzenia mdz. 3 i 13 październikiem (z poczęcia), no i co robić kiedy termin lekarza minie a Bobas nie będzie chciał wyjść? trzeba codziennie jeździć na KTG? co Wy robiłyście?

piasekpustyni
 1003  25

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród poród

Odpowiedzi

Matina
Tak jak Ola - czekać.
karolincia
Obydwa porody były po terminie córa 10 dni poród wywoływany, syn 6 dni zaczęło się samo, w pierwszej ciaży tuż po dacie planowanej byłam w szpitalu teraz byłam w domu i dojeźdzałam do przychodni na ktg ale nie codziennie
piasekpustyni
karolincia a co ile jeździłaś na ktg?
daryjka87poznan
Urodziłam w 37 tygodniu wiec troszke wczesniej.
domka
Ja robiłam tak, byłam po terminie poszłam do szpitala tydzien leżałam wypisałam się na własną prośbę .Bo nic się nie działo potem poszłam do lekarza i kazał mi do niego wrócić, po tygodniu wróciłam urodziłam ...Przez ten czas nie robiłam ktg jedynie miałam badane wody płodowe;)
domka
a termin miałam na 25 wrzesnia urodziłam 12 października ;)
cytrynka
ja urodziłam 11 dni po terminie. po 7 dniach po terminie położyli mnie na szpital i tam czekałam aż się zacznie coś dziać
monikarogalska2
ja urodziłam 8 dni po terminie a od 30 tyg ciąży ktg miałam co 2 tyg. Ostatnie ktg miałam 24 lutego a urodziłam 3 marca.
piasekpustyni
dzięki Kobietki, widzę że pozostaje czekać cierpliwie, choć ja mam wrażenie że zaraz urodzę tak się czasem źle czuję...
domka to dopiero stres oczekiwania, no ale co zrobić, tylko czekać. Ale jak byłaś w szpitalu to wiadomo że monitorowali Bobaska i Ciebie więc może tak się nie denerwowałaś.
karolincia
od 38 tygodnia już jeździłam co tydzień na ktg w sobote miałam termin w pn byłam na ktg a w czwartek sie zaczęło dziać
Anemona
Synek urodzil sie 3 dni po terminie. A teraz zobaczymy. A jaki masz termin z USG? Moja kuzynka miala 2terminy jeden na 15 sierpnia (z miesiaczki) a z USG na 2 wrzesnia. urodzila 17 sierpnia a dzidzius wazyl prawie 3500. Tak wiec dalej nie wiemy czy urodzil sie w terminie.
piasekpustyni
Anemona z USG to nie jest miarodajne bo na jednym z ostatnich był 2 tyg. większy niż z terminu miesiączki. USG najbardziej dokładnie mówi o terminie porodu w 13-14 tygodniu, ale wtedy o tym nie wiedziałam, dopiero na szkole rodzenia się dowiedziałam.
piasekpustyni
MigOotka ja właśnie chciałabym uniknąć wywoływania porodu, po co wywoływać jeśli z Maluszkiem wszystko OK. widocznie jeszcze nie gotowy, no chyba że dzieje się coś niepokojącego to trzeba dzialać.
Aneta50209
Syna urodziłam tydzień przed terminem a córcię 2 tygodnie przed
myszka838383
urodziłam 6 dni przed terminem
tymianek
mój maluszek przyszedł na świat 4 dni po terminie. Dzień po terminie kazali mi się zgłosic do szpitala na USG i KTG i jeżeli w ciągu 7 dni nie urodzę to mam się zgłosić, no ale przyjechałam szybciej (grins)
okaloka
Pierwszego syna urodziłam 10dni po terminie,choć już dwa dni po miałam w ręce skierowanie do szpitala.Postanowiłam poczekać ,bo skoro nic niepokojącego się nie działo,to po co się denerwować w szpitalu?Jak jest ok.to przecież normą jest +/- dwa tyg.Po porodzie położna mi powiedziała,że miałam "piękne,czyściutkie,przejrzyste"wody płodowe,co znaczy,że syn się urodził o czasie-nie był przenoszony,tylko donoszony.Powodzenia(prezent)
Iwona1977
pierwsza corke urodzilam rowno miesiac przed terminem,syna tydzien po terminie , trzecie dziecko dzien przed terminem (czyli prawie o czasie:))
Kasik34
Syn urodzil sie dzien po terminie a corka prawie dwa tygodnie przed.
xkasiulax
urodziłam 5dni po terminie w 40t.c
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.