Menu

termin porodu

witajcie (prezent)
mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi :) postaram się jasno to napisać. chciałabym się dowiedzieć jak to było u Was z terminem porodu- lekarz wyznaczał datę porodu (40 tygodni licząc od ostatniej miesiączki) i czy uzależniał tą datę od długości Waszego cyklu?
i jeszcze jedno - czy faktyczna data porodu (wtedy kiedy rodziłyście) była uzależniona od długości cyklu? (jeśli miałyście długie cykle to np. wypadło na 41 bądź 42 tydzień)????????????

nie wiem czy to jest jasne :P więc może posłużę się przykładem-na wielu portalach znaleźć można różne kalkulatory terminów porodu (zaznaczam, że to jest tylko przykład i nie bazuje na takich kalkulatorach) i tam trzeba wpisać- datę ostatniej miesiączki + długość cyklu i w zależności od długości cyklu kalkulator podaje zbliżoną datę porodu.

ufff (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
dziękuję za odpowiedzi

elleonora
 1257  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie długość cyklu ciąża termin porodu

Odpowiedzi

agnese32
ja mialam tak jak mialam 40 tydz to liczyli mi 39 tydz .tzn mowili mi ze do zaplodnienia doszlo 1tydz.pozniej.ale ur. w 40 tyg. a dla nich bylo jak 41
(awve)
mala21
wyznaczył dwa terminy-według ostatniej miesiączki i drugi według pierwszego usg.
mycha
witaj mi lekarz wyznaczyl date porodu a ja liczac sobie na kalkulatorze wyznaczylam tydzien wczesniejsza a urodzilam a urodzilam 8 dni przed terminem jaki mialam u lekarza:)
agnese32
mamamisia niedalam kropek ani pszecinkow. ale do zaplodnienia doszlo u mnie 1 tydz.pozniej . i dlatego liczyli u mnie zamiast 40 tydz to byl 39.Teraz rozumiesz.(awve)
tymianek
(kwiatek) ja miałam różne cykle miesiączkowe, raz 27 -, a raz 32 - dniowe, dlatego gin wyliczył mi tak "pośrednio" . Wg jego wyliczeń miałam urodzić 3 wrzesnia, a wg kalendarzy przy cyklu 30- dniowym - 6 września. Urodziłam 7 września (prezent)
xkasiulax
jeden termin według ostatniej miesiaczki,z usg też ten sam termin....z USG ztym,że powiedział,zawsze dwa tygodnie można urodzić wcześniej,bądź póżniej
xkasiulax
trochę namieszałam (grins)
PatrycjaM
u mniw wdł kalendarza wychodziła data 28.01(urodziłam 23.01.) czyli w39tc. Miałam jedna datę wyznaczoną, teraz też tak mam. Obliczałam wdł. kalendarza "e.dziecko". Lekarz tylko pytał o datę ostatniej miesiączki. Teraz wdł usg wychodzi 1dzień różnicy. zobaczymy kiedy urodzę.
renata29
lekarz wyliczył mi termin ale nie pytał o długość cyklu a ja miałam cykle krótsze niż 28 dni więc wyliczyłam sobie sama i mój termin wypadał 3 dni wcześniej i dokładnie wtedy urodziłam,teraz mam różnicę 2 dni ale pewnie urodzę dużo wcześniej bo już od dawna mam rozwarcie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.