Menu

To boli – gryzienie, szczypanie, bicie i ciagnięcie za włosy

Dzieci przechodzą okres, kiedy bawi je szczypanie, gryzienie czy też ciągnięcie za włosy innych. Oczywiście jest to nieprzyjemne dla rodziców i najbliższego otoczenie dziecka. Jak nauczyć malucha, że takie czynności bolą? Czy wasze dzieci też miały taki okres i jak sobie z tym radziłyście? Opowiedzcie innym, jakie metody są najskuteczniejsze.

Ania
 1813  5

Odpowiedzi

Basia88r
Mój mały ma teraz 15 msc i właśnie przechodzi ten okres. Sama chciała bym się dowiedzieć jak reagować na takie zachowanie... Brak reakcji nie pomaga, a kiedy próbuje mówić do niego spokojnie ewentualnie złapać za ręce żeby przestał mnie bić to jest jeszcze gorzej...
renata29
szczypał i gryzł,oddałam mu i teraz tak nie robi
korek221
może to nie wychowawcze ale na Grzesia nie działało tłumaczenie...jak mnie szarpnął za włosy to mu zrobiłam to samo-kapnął się że to boli i już mi więcej nie łapał za "welę" :) na szczęście nigdy nie był "gryzoniem" :))
Beki
Moja 14 miesięczna, kilka razy próbowała, w sumie nadal jej się zdaży mnie ugryźć. Zawsze biorę ją przed siebie i mówię stanowczym tonem "nie wolno".
Magdzik
U nas był okres, że Monika non stop gryzła, szczypała i teraz też czasem jej się zdarza. Niestety żadne tłumaczenia nie pomagają, a zakaz robienia tego jest do następnego razu. Poza tym odzwyczajanie na zasadzie odwetu nie pomaga, bo Monika traktuje to jako zabawę (pout)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.