Menu

To co misie lubia najbardziej

Kiedy zaczęłyście podawać waszym maluchom miód?! Ciekawa jestem czy kóreś z waszych dzieci jest uczulone.

Pixelka
 660  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

miód jedzenie pożywienie

Odpowiedzi

kosia
Moje dziewczyny wszystkie wsuwały miód jak miały koło roczku. Miód faktycznie może uczulać, ale u mnie na szczeście nie. Najlepiej wprowadzać go pomalutku i obserwować i unikaj na początek miodu wielokwiatowego b o jest najbardziej uczulający.
paula80
ja zaczęłam synkowi dawać miodek stosunkowo niedawno i przyjął się super. Bardzo lubi teraz bułeczkę z masełkiem i z miodkiem. Ja zresztą też, więc pewnie ma to po mnie!
kasia13_archiwum
Zadna z moich corek nie jest uczulona na miod. Nie podawalam im miodu przed ukonczeniem 1. roku zycia. A potem okazalo sie, ze obydwie nie przepadaja za nim. Chyba, ze jak cos pieke, albo w placuszkach no to wtedy zjedza. Bardzo lubia np. owsiane placuszki z miodem i maka sojowa. Dzisiaj wlasnie sie nimi zajadaly... :)
kasia13_archiwum
@malgonia79 ... nie wolno podawac miodu dzieciom ponizej 1. roku i to nie tylko ze wzgledu na alergie, ale rowniez dlatego, ze miod to produkt surowy zawierajacy pewien rodzaj bakterii niebezpiecznych dla dzieci w tym wieku.
kasia13_archiwum
Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie powinny dostawać miodu. Spożycie występującej naturalnie np. w miodzie bakterii Clostridium botulinum wytwarzającej w organizmie jad kiełbasiany może w bardzo rzadkich przypadkach spowodować u niemowląt poniżej pierwszego roku życia ciężką chorobę zwaną botulizmem dziecięcym. W tym przypadku choroba rozwija się nie na skutek działania toksyny botulinowej, ale z powodu namnażania się bakterii w ustroju.http://www.osesek.pl/przyprawy/miod-po-12-miesiacu.html
kasia13_archiwum
na koncu jest miesiacu.html
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.