Menu

Toksyczne związki

Czy żyłyście kiedyś w toksycznym związku? Jak się z niego "uwolniłyście"?

flora
 646  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina związek toksyczny związek

Odpowiedzi

flora
trzeba mieć dużo siły i odwagi, żeby tak miesiąc przed ślubem. Nie każdy by potrafił. Gratuluje odwagi @gochasta
kasia13_archiwum
O boze... No to rzeczywiscie... Gosiu... Podjelas naprawde madra decyzje... Na pewno wymagalo to wtedy od ciebie cale mnostwo odwagi...
flora
@ola26 - chodziło mi o przemoc fizyczna, psychiczną w związku. Związek pełen kłótni, niezrozumienia itd.
flora
@Magic - szczerze współczuję, ale dobrze, że już jest dobrze ;)
Ju25lka
Nie byłam w takim związku ale po tym co piszecie, to chyba powinnam być wdzięczna... nie zazdroszczę dziewczyny, ale cieszę się, że macie to za sobą!
Gabrielle
Bylam w toksycznym zwiazku ponad 2 lata, nie bylo tam co prawda przemocy fizycznej ale facet sprawial,że po mału zaczynałam myśleć,że jestem bezradna i zdecydowanie głupsza od niego, nie wiem co by było gdybym nie zaczeła pracować wtedy klapki spadły z oczu i dość szybko się później wszystko potoczyło...
flora
Zgadza się, przemoc psychiczna jest równie destrukcyjna jak fizyczna.
Maria25
Mój były też mnie zdradzał, zerwałam z nim, ale potem wróciła...głupia :) po niecałych 3 miesiącach znów dowiedziałam się o zdradach, to już był definitywny koniec.
KlaudynaK
Ja jak zwykle po czasie bo mnie nie było... 3 i pół roku tkwiłam w takim związku... z początku nie było zle, potem mnie bił. Zostawiłam go dwa miesiące przed ślubem i nie żałuję! Od razu odżyłam! :) Nic przyjemnego być bitą czy też wykańczać się psychicznie... Ale jak się wyjdzie z takiego związku, to się jest dopiero kimś.

Ja pewnego dnia, stanęłam sobie przy oknie, zapaliłam papierosa i powiedziałam spokojnie żeby się wyprowadził! Bałam się, że mnie stłucze ale postawiłam na swoim. Nie uderzył mnie nigdy więcej! :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.