Menu

Torbiel w piersi

Mamki-Czy któraś z Was ,lub ktoś z Waszej rodziny miał usuwany torbiel z piersi?Moja mama ma skierowanie na taki zabieg-wiem tylko,że to igłą sie wkują do piersi i odciągną płyn z tego torbiela(placze) .Chciałabym się dowiedzieć więcej-tzn.czy stosują przy tym zabiegu znieczulenie miejscowe,jak to dokładnie wygląda taki zabieg,czy pomógł którejś z Was itp,piszcie proszę,bo naprawde bardzo się martwię!pozdrawiam!

rudaaga
 2390  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

torbiel badanie pierś

Odpowiedzi

anulaw
jeśli igłą to mi się wydaje że to punkcja.Moja mama miała usuwane torbiele w piersi i robili normalnie nacięcie i wycinali i było to z tego co pamiętam w znieczuleniu ogólnym,ale to już było jakieś 10 lat temu.
Achcha
Ja miałam usunięcie torbieli nie w piersi coprawda i to było bez znieczulenia ale niezbyt to bolało. Za to stres niezły!!!! Zabieg był skuteczny na chwilę bo torbiel pojawiła się z powrotem i teraz zrobił się z niej guzek, który muszę usunąć. Ale każda torbiel jest inna i to czy się odnowi zależy od jej "wypełnienia" i umiejscowienia.
rudaaga
starałam sie o tym poczytać na necie-ale mało jest informacji,o takim przypadku jaki ma moja mamcia:_(((
Tosia
torbiele raczej nie sa niczym groznym... oczywiscie sie je usuwa... ale zdaza sie tez, ze torbiel sama sie wchlonie... np: male torbieliki czesto same sie usuwaja... :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.