Menu

Tornister do szkoły

Klaudia od września idzie do pierwszej klasy. Zupełnie nie wiem jakie są teraz trendy jeżeli chodzi o plecaki i tornistry. Co dzieci w pierwszej klasie mają najczęściej. Taki sztywny tornister w kształcie kostki czy może zwykły miękki plecaczek? jak myślicie co będzie lepsze?

Daria
 2361  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zakupy wyprawka zakupy szkoła pierwsza klasa plecak tornister

Odpowiedzi

Agula
Wiadomo, że dziecko chce mieć ładny plecaczek, ale to nie powinno być priorytetem. Najważniejsze aby był praktyczny i nie powodował skrzywienia kręgosłupa u dziecka. Powinien mieć grube, regulowane szelki oraz wyprofilowane plecy, aby stabilnie trzymał się ciała. Warto także kupić taki plecak, który ma wiele przegródek, żeby śniadanie nie było w tej samej co książki i zeszyty.
artanis
Zgadzam się, dzieci noszą do szkoły około 8kg dziennie na plecach! Powinien to być albo tornister albo sztywny plecak, który nie powoduje skrzywień kręgosłupa. Świetnym rozwiązaniem są także plecaczki, które mają wysuwaną rączkę i można je ciągnąć za sobą jak walizkę na kółeczkach.
kosia
Zgadzam się z dziewczynami - paradoksalnie dziecko im młodsze tym cięższy plecak nosi do szkoły, zatem warto zadbać o to, żeby plecak był dobrze wyprofilowany do pleców, żeby w przyszłości nie było problemów. Pozatym córka może po części pomóc Ci wybrać - jeśli chodzi o wzór. Dzieciaki mają swoich idoli, a w dzisiejszych czasach znajdziesz bez trudu coś co spełni jednocześnie Twoje oczekiwania i córeczki. W pierwszy plecak naprawdę warto zainwestować.
Akoo
Dobrze dziewczyny piszecie, sztywny z praktycznymi przegródkami dopasowany do wzrostu dziecka i dobrze wyprofilowany. Moja Majka ma głupią manię noszenia plecaka na jednym ramieniu kiedy nie jest najcięższy, Radzę Ci też zwrócić na to uwagę bo łatwo o asymetrię łopatkę przez takie noszenie. Jak na razie bitwę o noszenie na dwóch ramionach z córą przegrywam ale nie poddaje się.
ewelinan
Warto zainwestować w plecak, zaprojektowany przez fachowców, firmy która specjalizuje się właśnie w tego typu asortymencie. Poza kształtem ważne by był nieprzemakalny, odporny na obtarcia a przy tym lekki.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.