Menu

tort- jak duży?

Witam,
Pytanie mamy przyjaciółki mojej córki: ilu kilogramowy tort powinna według Was zamówić dla jubilatki,na urodzinach której będzie piętnastka dzieciaków?

goskapolak
 3855  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Czas wolny i Sport tort urodzinowy

Odpowiedzi

Anciacia
na 8 osób brałam ponad 2kg tort, najprościej powiedzieć w cukierni na ile osób potrzebny tort i oni już doradzą ;)
pscolka1987
U nas w cukierni pani zawsze doradza i pyta sie ile jest gości ......u nas mały tort na 10 tak wystarczy a średni zawsze biorę na 20 ....średni na 20 osób jest 3kilo zawsze ...
pscolka1987
Anciacia 3kilo to u nas na 20wystarcza tylko ja nie biore z masa tylka z bia smietana i owoc a nie na 8 (grins) .....chyba ze u nas jest inaczej ..
alinagj1o2
Zależy jakie mają u mnie są na 8 ,16 i 24 osoby .Dzieciom powinien starczyć ten na 8 .Chyba że jeszcze dorośli coś zjedzą to 16 .
Anciacia
ostatnio z bitą śmietaną brałam na 10 osób, ważył 2,8kg - widać zależy od cukierni ;p
karolcia514
u nas zawsze jest okolo 13 osob na urodzinach torta zawsze bierzemy 2kg i jeszcze nam zostaje :)
tlolek
zależy też czy poza tortem będą jeszcze inne słodkości.
Jeśli tak to wtedy można kupić mniejszy tort.
Zawsze w cukierni pani się pyta na ile gości i ona ustala wage
pscolka1987
o tort to liczy się 10 dag na osobę, czyli na 10 osób 1 kg tortu i to w zupełności wystarczy.tak znalazła na stronie cukierni ;)
goskapolak
No właśnie- ta mama nie zamawia w piekarni więc nie ma jej kto doradzić.Poza tym,wiadomo- dzieciaki niezbyt chętnie jedzą tort ale domagają się by im nałożyć a potem zostawiają...Dorosłych będzie może z 2 osoby z tego co zauważyłam.
goskapolak
Pscolka - ale dzieci będzie piętnastka(kciuki)
pscolka1987
Wiem ale pisze ci jak się liczy bo znalazłam na stronce ;p(grins)
alinagj1o2
Nie pacz się jak się liczy tylko na średnicę tortu .Ja zamawiając w pracy ludziom torty podawałam żeby nie przekroczyło np 2 kg.Bo nasi cukiernicy potrafili .Tort na 8 osób którego waga powinna być ok 1.2 (śmietana ,owoce ) mógł być i przeszło 2 kg . Każdy tort ma jakąś wagę wyjściową ,mniej nie może być bo coś w tym musi się znajdować .(glodna)(glodna)
Magdzik
Na urodzinach Moniki zawsze mam ok. 10 osób i biorę mały 1-koligramowy tort i jeszcze trochę zostaje. Myślę, że do 2 kg spokojnie może być dla 15 dzieci. A 2 kg tortu dla 8 gości, to jak dla mnie dużo za dużo - no chyba, że lubią pojeść tortu(grins)
natuuusia19
ok 2 kg
daryjka87poznan
Dwa kg.
JumaPi
liczy się około 10 dag na osobę więc taki do dwóch kilo
aniol
Ja pracuje w cukierni i liczymy 10 dag na osobe czyli jak bedzie 15 osob +2 dorosłe powinno byc ok 1.8 kg. tortu a ponieważ nigdy dokładnie nikt nieukroi takich samych kawałków nalezy zamówic 2 kg do 2,2 max .Nie ma co dla dzieci wiecej zamawiac bo szkoda żeby zostało a tort ze śmietany jest dobry jak jest swiezy.(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.