Menu

tragedia przez opryszczkę...

Dowiedziałam się właśnie, że w bliskiej mi okolicy zmarło niemowlę. zaraziło się opryszczką, a jak już wiemy opryszczka u niemowląt jest śmiertelnie groźna. Już nikomu nie pozwolę się zbliżyć do mojego synka.
Właściwie to nie pytanie tylko ostrzeżenie:(

kasiaimaks
 3762  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie opryszczka

Odpowiedzi

kina
masz racje kasiaimaks,ja tez przez opryszczke stracilam dziecko,bo ten wirus tez jest grozny dla polodu :(
elizka
u mnie też w okolicy była podobna sytuacja , matka z maleństwem wyszła ze szpitala , bezmyślnie pocałowała synka i niestety stała się tragedia
- synek zmarł .
Opryszczka jest zagrożeniem życia dla niemowląt
Mandarinios
Ech :(
Maryla
a plodu tez to dotyczy...?? ja czesto w ciazy mam opryszczke... jakos moj maly rozwija sie doskonale;))
Anita21
az sie boje!!!! teraz to juz nkomu niedam pocalowac mojego synka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JUSTYS
Groźna jest jedynie opryszczka warg sromowych i pochwy i to tylko wtedy, gdy ujawnia się tuż przed porodem. Matka może wówczas zarazić dziecko, co jest bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia. Jak pokazują badania, u kobiet, u których opryszczka występuje po raz pierwszy w czasie ciąży, zwiększa się ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu. Jeżeli matka chorowała na opryszczkę wcześniej i w ciąży ma nawroty choroby, dziecku nic nie grozi, bo przekazała mu przeciwciała przez płyn owodniowy. Aby zapobiec zakażeniu, kobiety w ciąży, które nie chorowały na opryszczkę, powinny unikać seksu bez zabezpieczenia z zakażonym partnerem. Te zaś, które są chore na opryszczkę, powinny poinformować o tym lekarza i położną. Wykonuje się wówczas cesarskie cięcie. Opryszczka na twarzy jest innym rodzajem zakażenia wirusowego i nie jest groźna dla zdrowia dziecka.
kina
wiesz Marylka w moim przypadku to najprawdopodobniej byla przyczyna poronienia,ale czasmi nic sie nie dzieje podczas ciazy(twoj organizm i plod jest silniejszy):)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.