Menu

Transseksualizm

Powiedzcie mi co myślicie o transseksualistach? Pozwolę sobie przytoczyć tu fragment zaczerpnięty z internetu, żeby wszyscy mieli jasność (nie twierdzę, że ktoś nie wie...)

" Transseksualizm polega na niezgodności między psychicznym poczuciem płci a biologiczną budową ciała oraz tzw. płcią socjalno-prawną.Osoba dotknięta transseksualizmem nie czuje się reprezentantem własnej płci biologicznej i pragnie odzyskać ciało należące do płci odczuwanej przez niego psychicznie nawet poprzez długotrwałe i skomplikowane leczenie hormonalne i chirurgiczne. "

Ja to jestem w stanie zrozumieć, jeśli na taką zmianę decyduje się dorosła osoba, ale jakiś czas temu słyszałam o tym, że chyba w Meksyku rodzice zdecydowali, się na taki zabiegu u swojego dziecka. tylko nie pamiętam czy z chłopczyka na dziewczynkę czy odwrotnie. Moim zdaniem to skandal, jakim prawem zadecydowali za dziecko...

Wydaje mi się że to strasznie duża ingerencja w naturę i że nie prowadzi to do niczego dobrego.. potem mamy takie sytuacje, że to mężczyzna chodzi w ciąży, bo żona nie może itd. Nawet nie wiem czy umiałabym się związać z kimś takim... Ciekawa jestem waszego zdania.

Ju25lka
 858  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

seksualność płeć transseksualizm

Odpowiedzi

Ju25lka
Nie wiem czy bym odrzuciła czy bym nie odrzuciła...ciężko mi powiedzieć. Mogę teraz odpowiedzieć tak lub nie a w rzeczywistości mogło by być inaczej. Ale nie wyobrażam sobie, żeby mój mąż chodził w ciąży np!
Ju25lka
Agnieszko to przecież tylko opinie...chyba, że nie masz zdania na ten temat.
maxima
Ja sobie tego nawet nie umiem wyobrazić jak mogłabym czuć się źle w swoim ciele... to musi być straszne uczucie... jak za ciasne ubranie. Nie wiem czy dobre porównanie, ale też wtedy chce się je zmienić. Jest to z pewnością straszny dramat dla tych ludzi i jeśli mają sie czuć lepiej to oczywiście powinni się operować i przechodzić kurację.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.