Menu

"troskliwe " babunie

Drogie mamy dość często chodze na jeden najbliżej nas położony plac zabaw. Widze tam praktycznie te same twarze dorosłych i dzieci. Dorośli to najczęściej opiekunki i babcie. Musze sie podzielić jedną wazna dla mnie mysla i jednocześnie spostrzeżeniem. Zauważyłam że niektóre babcie są okropne dla swoich wnucząt. Ciesza sie ostentacyjnie że niedługo kończą opiekę, olewają czy dziecko je czy nie komentując to grubiańsko podczas gdy wiele opiekunek otacza troskliwą opieką dzieciaczki sobie powierzone. Wycierają zakatarzony nosek, karmią mimo początkowo stawianych oporów, zabawiają, są aktywne. Powiedzcie mi zatem jak to kurcze jest na tym świecie że obcy ludzie są lepsi dla naszych dzieci niż nasze własne mamy czy teściowe. Napiszcie o swoich spostrzeżeniach.

elcia
 593  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

mycha2706
Bo nikt im za to nie płaci? nie wiem... Moje dzieci maja super babcie wiec sie nie martwie(grins)
ADAMSKA98
ja nie narzekam jak mi tesciowa pilnuje dzieci są nakarmione ,przebrane ,a mama mieszka o de mnie bardzo daleko wiec dzieci mi nie pilnuje
sheryl
nie spotkałam sie z czymś takim...(smutna)
Babcie, które widziałam na "moich" placach zabaw były raczej zakochane w swoich wnukach, moja mama i teściowa też najlepsze babunie na świecie....
pscolka1987
hm....zas moja mama jest zbyt nadopikuncza(grins) nieraz mam jej juz dosc(smutna) tesciowa tez tak ma...wiec bywaja raczej jakies wyjatkiiiii(krejzolka) tych innych babc(krejzolka)
alinagj1o2
Nie zauważyłam czegoś takiego.Często wprost przeciwnie wydaje mi się że babcie często są nad opiekuńcze.
Achcha
a ja się spotykam z takimi babciami "olewatorkami, może ze względu na dzielnicę w której mieszkam, bo jest tu pełno i matek i babć które "pilnują" dzieci na podwórku i po 10 min nie mają pojęcia gdzie ono jest i co robi albo zamiast mu coś wytłumaczyć to drą ryje i rzucają wyzwiskami.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.