Menu

Trudne pytania

Czy Twoje dziecko zadało Ci kiedyś trudne pytanie? Jaka była Twoja reakcja?

Ania
 1776  8

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Trudnie pytania? Nie znam takich. Kazde pytanie jest dla mnie pytaniem normalnym. Rozmawiam z moja starsza (mlodsza jeszcze nie pyta) o wielu sprawach i kiedy sie mnie zapyta odpowiadam jej zgodnie z prawda. Oczywiscie slowami, ktore moze w tym wieku zrozumiec. Czy to chodzi o sprawy seksu, wiary, smierci czy jeszcze innych. Nie widze powodu, zeby nazywac te pytania trudnymi. To sa pytania zyciowe. A zycie dotyczy nas wszystkich.
kasia13_archiwum
Jezeli chodzi o pytania, na ktore tak jak powiedziala @netka nie znam odpowiedzi, to tez sie przyznaja i ewentualnie proponuje, ze odpowiedzi poszukamy razem.
kasia13_archiwum
przyznam... nie przyznaja...
Natty
trudne pytanie? Moja córeczka jest jeszcze zbyt mała aby zadać jakieś trudne pytanie, ale jestem ciekawa co odpowiem jeśli już takie usłyszę? Może "zapytaj tatusia" :)
ruda
Kiedyś Łukaszek się mnie zapytał dlaczego musi spać w nocy a nie jak jest dzień. Wytłumaczyłam mu, że jak jest ciemno to nie mógłby bawić się z kolegami bo nic by nie widział, a on na to "Mamusi, ale w chowanego byłaby fajna zabawa, nikt by mnie nie znalazł" :) Cudo, dzieciaki mają wyobraźnie, nie? :)
justa
No wyobraźnia u dzieci nie zna granic :) są pytania na które nie znam odpowiedzi i wtedy mówię "nie wiem" - a syn na to zdziwony "jak nie wiesz, wiesz". To zazwyczaj są pytania bardzo abstrakcyjne. Cóż, nie można wiedzieć wszystkiego... najtrudniejsze pytanie chyba przede mną.
ann79
U mnie trudne pytania są na porządku dziennym. Staram się odpowiadać na wszystkie i tak jak kasia13 proponuję wspólne szukanie odpowiedzi, jeśli ja ich nie znam. Takie szukanie to nie tylko szperanie w internecie, czy książkach. Zdarzają się przecież pytania dotyczące rzeczy praktycznych. Np. mój syn zapytał ostatnio dlaczego nie "słodzimy" herbatki solą. Niby dziwne to pytanie, ale postanowiłam mu to wytłumaczyć empirycznie. Tomek już rozumie dlaczego tego nie robimy ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.