Menu

Trzech króli

W Polsce nie jest to dzień wolny od pracy. Czy uważacie, że powinien się nim stać? Czy ten dzień ma dla Was wyjątkowe znaczenie?

Ania
 1108  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Partnerstwo i Rodzina Praca i Finanse

Odpowiedzi

krasna1
ola26 też się z Tobą zgadzam-no wiesz światowy dzień orgazmu!!!
kasia13_archiwum
W Niemczech, przynajmniej tu gdzie mieszkam, czyli w Kolonii, jest to na pewno dzien, o ktory przedluzone sa ferie swiateczne szkolniakow. Czyli dopiero jutro ida do szkol.
Agula
ten dzień nie ma dla mnie jakiegoś większego znaczenia, ale jest to święto kościelne, jednak gdyby był to dzień wolny od pracy i nauki, jak inne święta zapewne dla większości miałby on znaczenie. Dodatkowy dzień wolny...fajnie :)
artanis
No tak, ale na zachodzie i południu np. w Hiszpanii "Wieczór Trzech Króli" jest prawie równorzędny z naszą Wigilią.
Uważam, że Polski nie stać na kolejny dzień wolny od pracy.
Agula
być może większość byłaby świadoma co to za data. tylko tyle...a przecież nie trzeba biegać do kościoła z tego powodu.
Matina
Ja tam do kościoła na pewno bym nie pobiegła, ale wony dzień chętnie bym sobie zrobiła. Przeciez każdy tylko czeka na wolne dni, długie weekendy itp. Polski nie stać na dodatkowy wolny dzień? A na bęcwałów w rządzie to stać????
artanis
@Matina: ale to najbardziej godziłoby w małe przedsiębiorstwa, które zajmują się produkcją lub usługami. W dużych koncernach każda godzinka postoju linii produkcyjnej to koszty rzędu tysięcy euro...
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
tlolek
moj mąż ma firme produkcyja....kolejny dzień wolny to by była tragedia....juz i tak przez tak długi okres wolnego jak w tym roku to zakład stoi od prawie miesiaca bo wiele firm ma wolne miedzy swietami a nowym rokiem a do tego jeszcze ramanent.......
lusilla
Wigilia 24 grudnia też jest dniem roboczym więc nie nazwałabym tego ignorancją! Pozatym jakbyśmy mieli wszystkie święta wszystkich wyznań zrobić dniami wolnymi od pracy to wybacz, ale chyba by nie było kiedy pracować.
artanis
@karolina81: tak, ale to jest Polska... biedniejszy jednak troszkę kraj.
kasia13_archiwum
Zgadzam sie z Julia...
Justyna87
Dla mnie to wyjątkowy dzien moj synek poraz pierwszy obchodzi imieniny, nic nie rozumie ale cieszy go widok babci i dziadka:) a dzien szkoda ze ustawowo nie jest wolny od pracy , wielka szkoda
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.