Menu

Trzech Króli - dniem wolnym

Od tego roku Święto Trzech Króli jest kolejnym dniem wolnym od pracy. Z kodeksu pracy wykreślono natomiast możliwość wybrania dnia wolnego za święto wypadające w sobotę. Czy podoba wam się ten przepis? Czy osobiście jesteście za tym, żeby święto Trzech Króli było dniem wolnym, czy wolałyście poprzedni przepis? Ciekawi jesteśmy waszego zdania.

Ania
 1117  5

Odpowiedzi

renata29
oczywiście,że powinno być wolne,jest to jedno z najważniejszych świąt i należy je traktować jak pozostałe
irekzboralski
zdecydowanie wolałabym aby Wigilia została ustanowiona dniem wolnym od pracy...Trzech Króli nie musi być dla mnie koniecznie dniem wolnym
madalena2009
Choć narazie nie pracuję (ale zamierzam) poprzedni przepis bardziej mi odpowiada. Nawet dzisiaj rozmawiałam o tym z mężem i On również jest tego zdania... Gdy jakieś święto wypada w sobotę częściej można mieć wolne... ale z drugiej strony to dzisiejsze święto jest jednak ważne... choć tak jak pisze irekzboralski wolałabym żeby to jednak Wigilia była dniem wolnym od pracy... pozdrawiam
LaMandragora
A tu, gdzie mieszkam nie jest wolne... i w sumie powiem, ze mi to obojetne.
Beki
Tu nie chodzi przecież o ważnośc ani inne takie.. Swięto Objawienia to obok Wielkanocy najstarsze swięto chrzescijan.. narodzony Jezus Chrystus objawił się nie tylko narodowi wybranemu, ale wszystkim ludziom..
Gdy ten dzień nie był dniem wolnym od pracy, to świętowało się po pracy, pójściem do Kościoła - między innymi.
Sama nie mam wyrobionego zdania czy dobrze czy źle, że wolne. Jednak wiem, że Polski nie stac na kolejny dzień wolny. o!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.