Menu

Trzeci migdał

Witam, we wtorek synek będzie miał wycięty 3migdał i bardzo się tego boję. Jak to wyglądało u Was, chodzi mi o sam zabieg no i później po zabiegu, jak szybko się to goiło, co dawałyście dzieciaczkom do jedzenia no i najważniejsze: czy po wycięciu przestały tak często łapać infekcje?? A jeżeli uciskał migdał na słuch to czy zauważyłyście w słyszeniu u dziecka poprawę zaraz po zabiegu czy dopiero za jakiś czas??

MamaMateuszka
 365  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie trzeci migdał

Odpowiedzi

Panterka
Moja miała wycinany trzeci migdał i usuwane boczne. Z tego co wiem, to przy trzecim migdale spędza się w szpitalu jeden dzień, nic nie można jeść, a pić dopiero po kilku godzinach od zabiegu. Ponoć też rzadziej dzieci chorują... U nas przy tych trzech migdałach bylo tak, że byłyśmy 3dni w szpitalu. Mała dostała "głupiego jasia" i pojechała na salę. Zabieg trwał ok 40 minut, przy jednym migdale jest to ok 20 minut max. Po powrocie spała jeszcze przez kilka godzin, ale budziła się na krótko z powodu bólu gardła i czuła takie nieprzyjemne drapanie w gardle, bardzo ją to męczyło. Po zabiegu Nic nie można jeść przez jeden dzień, a pić po kilku godzinach.. Jako, że mała miała zabieg rano, ok 18 dostała jogurt do jedzenia. Na drugi dzień jadła już wszystkie miękkie rzeczy. Obyło się bez komplikacji, właściwie na drugi dzień wyszłybyśmy, bo mała była w super formie, ale z uwagi na możliwość wystąpienia krwawienia trzeba było trzy dni wytrzymać.. Zabieg odbył się 3września 2013, Na razie tfu, tfu nie choruje, słuch jej się poprawił i jest to naprawdę widoczna różnica.

Dziewczynka, która leżała z nami, miała tylko trzeci migdał, wszystko było ok. Troszkę krwawiła, i wymiotowała krwią ale lekarz mówił, że to normalne o ile nie krwawi silnie. Wyszła wieczorem do domu.

Powodzenia :) Wszystko będzie dobrze :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.