Menu

Trzydniówka

Witajcie kochane,wogóle nie mam czasu wchodzić na ten portal,dopiero co Tomek był chory,dostawał antybiotyk teraz znów od czwrtku zaczął mi gorączkować,w piątek byliśmy u lekarza,dostał witaminy gorączka przeszła lekarka powiedziała że może to być trzydniówka a dziś pojawiła się wysypka na buźce i na szyjce,czy może to być spowodowane tą trzydniówka???

Ancia0110
 957  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie trzydniówka

Odpowiedzi

JUSTYNA300511
być moze ze to trzydniówka.u moje dziecko ostatniego dnia tez miało wysypkę tylko on miał na tułowiu.
aneta1262
moje corki tez to przechodzily a wysypke mialy na brzuszku
JUSTYNA300511
to znalazłam w necie
Pierwszym objawem trzydniówki, którego nie sposób przeoczyć jest gorączka, czasem dość wysoka, dochodząca nawet do 40 stopni. Zwykle podwyższonej temperaturze nie towarzyszą żadne inne objawy. Gorączkującemu dziecku trzeba podawać więcej napojów, lekkie posiłki, a jeśli temperatura przekroczy 38 stopni, co często się zdarza wieczorem, warto zaaplikować środek przeciwgorączkowy, odpowiedni do wieku dziecka. Może to być czopek lub syrop. Można także spróbować obniżyć temperaturę stosując chłodne okłady lub letnią kąpiel.

Na koniec wysypka
Gorączkujące dziecko należy bacznie obserwować. Jeżeli, mimo podawania środków obniżających gorączkę temperatura nie spada lub dochodzą inne objawy, zwłaszcza układu oddechowego nie ma co zwlekać z konsultacją lekarską.
Towarzysząca trzydniówce gorączka ustępuje zazwyczaj po trzech (stąd nazwa) dniach, a wraz z jej ustąpieniem na ciele dziecka pojawia się wysypka (rumień – stąd druga nazwa tego schorzenia). Typowe dla trzydniówki są małe czerwone plamki, pojawiające się przede wszystkim na tułowiu i szyi, czasem na twarzy lub kończynach. Wysypka nie ma charakteru wysiękowego, nie jest więc zalecane smarowanie dziecka czymkolwiek. Plamki znikają bez śladu po kilkunastu godzinach od pojawienia się.
Ancia0110
Dziekuje,jesteście kochane:)
annabok77
Tak Aniu to trzydniówka.
martnow82
To z pewnością trzydniówka, moja mała też ją niedawno przechodziła.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.