Menu

trzymanie glowki

witam czy ktores z waszych dzieci trzymalo glowke troszke w bok, bo moja corcia nawet jak podnosi glowke to w bok ,co zrobic zeby inaczej trzymala

dorka21
 288  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta niemowlę

Odpowiedzi

jagoda30
Pójść do lekarza i to jak najszybciej.Albo ma asymetrię albo kręcz szyjny,jedno i drugie trzeba rehabilitować.
korek221
tak jak radzi @ jagoda30 szybko trzeba do lekarza
Beatka9316
Do lekarza... Moja większość czasu trzymała główkę e jedną stronę okazało się, że ma asymetrie i przykurcz jednej strony chodziłyśmy na rehabilitację i wszystko przeszło :)
goskapolak
panda22 napisała:
Do lekarza bo moze mieć kręcz szyi,a w miedzyczasie polecam przekrecac glowke samemu raz w jedna,raz w drugą strone tak aby dziecko nie trzymalo jej tylko w 1 stronę,to pomoze
Lepiej samemu nic nie kombinować z domową rehabilitacją.Jesli to kręcz to można wyczuć zgrubienie na szyi dziecka.Najlepiej zdiagnozuje to lekarz a nie forumowiczki.
dorka21
ona kreci glowka w obie strony aby jak sie podnosi lub jak lezy bo glowka w bok jej jakos leci wczoraj bylam u pediatry to mowila zebym jej masowala na szyi no i za miesiac mam do niej na wizyte i jak bedzie tak dalej to da skierowanie na rehabilitacje a to dla dzieci straszne i dlugo sie na to chodzi
Beatka9316
Moim zdaniem rehabilitacje to coś świetnego. ! ja z moją zaczęłam chodzić jak miała coś koło 4 miesięcy nic strasznego jej tam nie robili ona świetnie się bawiłam. Owszem były dni kiedy płakała nie chciała ćwiczyć ale zazwyczaj chodziła tak chętnie im starsza tym było lepiej i jak sadzałam ją na macie do ćwiczeń to była szczęśliwa.
I tak jak napisała Eudaimonia Ty sama nie zbliżaj się do dziecka i nie rób żadnych masażów bo zamiast pomóc możesz tylko zaszkodzić..! To jest małe dziecko a nie dorosła i nie ma co eksperymentować. Poproś lekarkę o skierowanie na rehabilitację zanim dostaniesz rehabilitację to tak czy inaczej lekarka od nich zbada Twoje dziecko i ona wtedy zdecyduje czy dziecko wymaga rehabilitacji czy nie.. Moim zdaniem powinnaś iść do lekarza jeszcze raz jak najszybciej bo im wcześniej zaczniecie rehabilitacje tym lepiej i będzie szybciej widać efekty.
Beatka9316
Owszem można obrócić dziecku głowę w drugą stronę i podłożyć np. pieluszkę aby nie odwracało z powrotem główki. Ale lepiej tak mi lekarka, położna i nasza rehabilitantka mówiła, żeby zmienić jej strony w łóżeczku albo podchodzić od drugiej strony żeby dziecko samo od siebie tez główkę odwracało. Ja również ćwiczyłam z córcią w domu troszkę ale tylko tak jak mi rehabilitantka pokazywała bo wszystkich rzeczy nie mogłam sama robić w domu bo się po prostu na tym nie znam.
A i zapomniałam dodać rehabilitantka wyznacza terminy kiedy rodzić ma z dzieckiem przychodzić i takie rehabilitacje nie muszą długo trwać to zależy wszystko od dziecka i jak szybko zacznie sobie samo radzić... Ja chodziłam z początku dwa razy w tyg. później jak już były widoczne efekty to raz a już na samym końcu do dwa tyg. później byłą wizyta u ich lekarki i lekarka powiedziała, że już sobie świetnie radzi i nie wymaga rehabilitacji.
jagoda30
A kto Ci naopowiadał,że rehabilitacja jest straszna? Wiadomo,dziecko będzie płakać,bo naciąganie mięśni nie jest przyjemne,przede wszystkim pokarzą Ci jak pielęgnować dziecko,podnosić,układać do karmienia itp.Trwa tyle,ile dziecko potrzebuje,a że mamom to się wydaje uciążliwe i wolały by w domu posiedzieć to inna sprawa... Zazwyczaj jedna seria to 10 zabiegów po pół godziny, chyba nie takie straszne?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.