Menu

tydzień ciąży.

witajcie, mam pytanie, bo już się w tym pogubiłam
ostatnio byłam na usg. trochę się zdenerwowałam, bo usg wyliczyło że jestem o tydzień później w ciąży niż obliczałam i tak jak mi od początku wychodziło. jak to możliwe? mam nadzieje że mnie rozumiecie.
nie możliwe żebym zaszła w ciąże wtedy kiedy określa to usg, bo nie miałam wtedy owulacji ( tego jestem pewna na 100%). czy u Was zawsze sprawdzało się to co usg podało?
help!

elleonora
 870  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie usg

Odpowiedzi

elleonora
nie, nie twierdzę, że jestem lepsza w obliczeniach, ale byłam w tym czasie u lekarza i wiem kiedy miałam owulacje! :)
babooshka
to niekoniecznie jest tak jak @Klaudia19 napisałaś, u mnie młoda była dość mała i wg usg to miała się ze 2 tyg później urodzić niż określił gin ...
cela
Nie przejmuj się tak bardzo tą rozbieżnością, u mnie też tak było, a dziecię urodziło się w jeszcze innym terminie (smiech)(smiech)(smiech)
babooshka
"Ocena wieku ciążowego i wielkości płodu
Ocena wieku ciążowego w USG nie jest bezpośrednia i polega na pomiarze wielkości poszczególnych struktur płodu i przyporządkowaniu im określonego wieku ciąży. Dokładność oceny wieku ciążowego od około 8 do około 20 tygodnia ciąży wynosi około +/- 4-7 dni. W późniejszym okresie ciąży różnice tempa wzrostu pomiędzy różnymi płodami (odmienności tempa wzrostu są w znacznej mierze uwarunkowane genetycznie) powodują spadek dokładności oceny wieku ciąży w USG. Dlatego w razie rozbieżności pomiędzy np. spodziewanym terminem porodu obliczonym na podstawie badania USG w 12 i 30 tygodniu ciąży, pierwszeństwo ma wynik z 12 tygodnia. "
kasiam146
nie przejmuj sie tym usg ja mialam taki przypadek ze termin mialam na 27.10 z miesiaczki wg usg lekarz powiedzial ze nie dociagne do 16.10 i urodze wczesniej bo tak mu wyszlo a ja urodzilam 26.10 tak wiec roznie to bywa i usg moze sie mylic
tymianek
(kwiatek) ach te cuda techniki (grins) Moja koleżanka wg miesiaczki i wyliczeń ginekologa miała termin na 14 lutego, a wg USG na 10 stycznia , to to była dopiero rozbierzność. Urodziła zdrowego ślicznego chłopca 19 lutego , ale już pod koniec ciąży była w szpitalu, bo przez tą rozbierzność musieli ją montorować.
elleonora
opóźnienie? tzn z moich wyliczeń wynika że jest młodszy o tydzień niż wyliczylo usg. całkiem możliwe ze lekarz coś źle zmierzył bo jak spytałam o to ile dziecko ma centymetrów to podał mi tylko wagę, i to nie samego płodu tylko chyba całości. dodam ze to usg to takie gorszej jakości, niewiele było widać. tym razem byłam u innego lekarza.
tam gdzie chodze zawsze jest super sprzęt i co prawda usg nie wyliczyło mi tygodnia, ale lekarz podawał mi wymiary i zgadzały się z tymi tygodniami ciąży co sama sobie wyliczyłam i, które wyliczył lekarz.
dzięki dziewczyny :) za odpowiedzi. pomogłyście mi bardzo :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.