Menu

U dentysty z dzieckiem

Jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta u dentysty z dzieckiem?

Ania
 1534  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Przedszkolak Opieka nad dzieckiem Zdrowie Odżywianie

Odpowiedzi

PaniMisiowa
Pierwsza wizyta to krzyk i płacz :) Chodziło tylko o zwykły przegląd ale nie dało się przekonać synka, by usiadł na fotelu dentystycznym...
artanis
Jestem wnuczką ortodontki, moja ciocia znów jest dentystką... od małego byłam przyzwyczajana do fotela dentystycznego, tą samą metodę stosuje wobec mojego synka:)

Gdy miał niecałe 2 latka i ciężko go było czymkolwiek przestraszyć, zabierałam go na fotel dentystyczny, siadał sobie, oglądał narzędzia przyszłych tortur, postukał sobie lusterkiem w 'nerkę' - ogólnie świetna zabawa. Na następnej wizycie lekarz te same narzędzia, którymi maluch wcześniej się bawił - wsadzał mu już do buźki i jednocześnie robił przegląd. Teraz synek ma prawie 3 latka, na wizycie kontrolnej dentysta wkłada mu do buzi wiertło (z polerka, żeby nie zrobić mu krzywdy) i załącza, aby dziecko przyzwyczaiło się do obecności czegoś głośnego w buzi.

Na mnie to działało, mama do dzisiaj się ze mnie śmieje, że jako dziecko - nawet gdy miałam borowane zęby - zasypiałam na fotelu:))
justa
Zdarzało mi się zabierać dziecko ze mną do dentysty - w ogóle się nie bał ani dentystki ani dźwięku borowania. Jak przyszła na niego kolej zaczął sie dramat.. Z czasem dopiero udało się, ale łatwo nie było.
flora
Ja myślę, że dobrym pomysłem aby oswoić dziecko z wizytą u dentysty może być zabawa w niego. Niedawno natrafiłam na produkt firmy Play - Doh - Zestaw dentysta. "Zestaw Play-Doh - dentysta pozwoli na wstawianie, wyrywanie i... borowanie zębów u własnego pacjenta". Fajny pomysł na prezent przy okazji ;)
Marlena
Flora !! Jesteś wielka !! Właśnie przeszperałam internet, pooglądałam Dentystę Play Doh i dzięki Tobie mam pomysł na dzień dziecka! Zuzia na pewno będzie zachwycona!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.