Menu

Ubezpieczenie zdrowotne "przy mężu"

Hej ! Chciałam razem z córką przepisać się na ubezpieczenie do męża ( teraz jestem w UP) ale jemu powiedzieli że jak będę chciała iść do lekarza to on musi brać zaświadczenie z miejsca pracy raz na miesiąc. Czy nie ma jakiegoś stałego oświadczenia że jestem ubezpieczona - bo mąz na pół roku wyjeżdża i co wtedy... a on pracuje jeszcze w innym mieście niz mieszkamy

robaczek
 2759  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie ubezpieczenie zdrowotne

Odpowiedzi

margolcia85
Mój mąż ma legitymację ubezpieczeniową dla członków rodziny - w którą ja i synek jesteśmy wpisani - właśnie sieniedawno dowiedziałam że i tak ta książeczka jest do d...... Bo mają prowadzić jakies karty - jak legitymacje rencisty/ emerta z chipem czy coś tam i nie ma być papierowych książeczek i co miesiąć należy z zakładu pracy brac to oświadczenie zamist podbijać książeczkę - choc my narazie podbijamy i jakos nikt się nie czepia :)
robaczek
czy to znaczy że jeżeli np. trafię do szpitala i nie będę miała możliwości dania im tego zaświadczenia to Oni (szpital )będą mogli sami sprawdzić czy mam ubezpieczenie ?
Magdzik
Jak trafisz do szpitala, to mąż powinien szybko w pracy podstemplować taką legitymację, bo szpital na pewno się przyczepi. My mamy taką legitymację, ale u nas w przychodni nie patrzą na datę stempla - ważne, że jest, a podbijamy zawsze przed jakimś dłuższym wyjazdem, a prócz tego raz na 2 m-ce.
sheryl
(awve)
jak trafisz do szpitala w razie jakiegoś nagłego wypadku, to cie zbadają i ubezpieczenie można donieść póżniej.
My mamy taką ksiażeczkę rodzinną i to nie jest tak, ze musisz podbijać ją co miesiąc, tylko wtedy kiedy idziesz do lekarza.My ja podbijamy co jakiś czas, wedle potrzeby.
Dziecko jest ubezpieczone do 18 roku życia - tak jest na stronie NFZ.
racjooleq
bzdura!
Jesli maz ma umowe o prace - to bierzesz druk Zus ZZA i na nim nie znalazłam nawet wpisu o tym DO kiedy jest wazne, jak mialam ubezpieczenie od rodziców to takim drukiem posługiwałam sie ze 2 lata - bez zadnej ksiazeczki bez niczego.

Chyba, że mąż pracuje na umowe zlecenie to wówczas RMUa musisz brac co miesiac:)

NFZ wzial sie do tylka poradniom/szpitalom itd na tyle, ze jak coś będzie eni tak upewni się o swoje tak czy tak w ciągu 3 miesiecy:)
sheryl
@racjooleq, nie pisz tak pewnie: bzdura!, bo co przychodnia to inaczej.
U nas, pomimo, że mąż ma umowę o pracę na stałe i jest to nawet napisane w książeczce, to za każdym razem sprawdzają czy jest pieczątka.
A w przychodni, w recepcji jest jak wół napisane: przy każdej wizycie trzeba mieć dowód ubezpieczenia! Reniści i emeryci też! ... a przecież oczywiste jest, że emerytury im nie odbiorą i jak raz odcinek pokazali to są już wiarygodni... Już prędzej ktoś pracę straci...

Tak jak ty piszesz było u nas latami do tego roku. Od 2011 się zmieniło. Może i do was dojdą zmiany (awve)
emiliab
Zarówno ja jak i nasz synek jesteśmy ubezpieczeni w pracy u męża. Tam założyli Mu legitymację ubezpieczeniową dla członków rodziny i co pół roku musi ją podbijać w prac. Zdarza się że czasami zapomina i dopiero jak idziemy do lekarza okazuje się, że jest nieważna. Jednak nigdy nas nie odesłano, po prostu trzeba było ja podbić i donieść w terminie późniejszym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.