Menu

Ubezpieczenie zdrowotne "przy mężu"

Hej ! Chciałam razem z córką przepisać się na ubezpieczenie do męża ( teraz jestem w UP) ale jemu powiedzieli że jak będę chciała iść do lekarza to on musi brać zaświadczenie z miejsca pracy raz na miesiąc. Czy nie ma jakiegoś stałego oświadczenia że jestem ubezpieczona - bo mąz na pół roku wyjeżdża i co wtedy... a on pracuje jeszcze w innym mieście niz mieszkamy

robaczek
 2720  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie ubezpieczenie zdrowotne

Odpowiedzi

margolcia85
Mój mąż ma legitymację ubezpieczeniową dla członków rodziny - w którą ja i synek jesteśmy wpisani - właśnie sieniedawno dowiedziałam że i tak ta książeczka jest do d...... Bo mają prowadzić jakies karty - jak legitymacje rencisty/ emerta z chipem czy coś tam i nie ma być papierowych książeczek i co miesiąć należy z zakładu pracy brac to oświadczenie zamist podbijać książeczkę - choc my narazie podbijamy i jakos nikt się nie czepia :)
Runka
niestety musisz miec aktualny dowod ubezpieczenia, ktory jest wazny tylko miesiac czasu, jedynie mozesz liczyc na przychylnosc lekarza u ktorego sie znajdziesz ze was przyjmie a pozniej szpital/przychodnia sprawdzi czy jestes ubezpieczona... a co dotyczy dziecka to kazde dziecko do 16 roku zycia ni epotrzebuje dowodu ubezpieczenia bo kazde dziecko jest ubezpieczone (tego sie dowiedzialam od mojej lekarz rodzinnej) ... musialabys poszukac na stronie NFZ jak to wyglada od strony prawnej
robaczek
czy to znaczy że jeżeli np. trafię do szpitala i nie będę miała możliwości dania im tego zaświadczenia to Oni (szpital )będą mogli sami sprawdzić czy mam ubezpieczenie ?
Magdzik
Jak trafisz do szpitala, to mąż powinien szybko w pracy podstemplować taką legitymację, bo szpital na pewno się przyczepi. My mamy taką legitymację, ale u nas w przychodni nie patrzą na datę stempla - ważne, że jest, a podbijamy zawsze przed jakimś dłuższym wyjazdem, a prócz tego raz na 2 m-ce.
sheryl
(awve)
jak trafisz do szpitala w razie jakiegoś nagłego wypadku, to cie zbadają i ubezpieczenie można donieść póżniej.
My mamy taką ksiażeczkę rodzinną i to nie jest tak, ze musisz podbijać ją co miesiąc, tylko wtedy kiedy idziesz do lekarza.My ja podbijamy co jakiś czas, wedle potrzeby.
Dziecko jest ubezpieczone do 18 roku życia - tak jest na stronie NFZ.
racjooleq
bzdura!
Jesli maz ma umowe o prace - to bierzesz druk Zus ZZA i na nim nie znalazłam nawet wpisu o tym DO kiedy jest wazne, jak mialam ubezpieczenie od rodziców to takim drukiem posługiwałam sie ze 2 lata - bez zadnej ksiazeczki bez niczego.

Chyba, że mąż pracuje na umowe zlecenie to wówczas RMUa musisz brac co miesiac:)

NFZ wzial sie do tylka poradniom/szpitalom itd na tyle, ze jak coś będzie eni tak upewni się o swoje tak czy tak w ciągu 3 miesiecy:)
sheryl
@racjooleq, nie pisz tak pewnie: bzdura!, bo co przychodnia to inaczej.
U nas, pomimo, że mąż ma umowę o pracę na stałe i jest to nawet napisane w książeczce, to za każdym razem sprawdzają czy jest pieczątka.
A w przychodni, w recepcji jest jak wół napisane: przy każdej wizycie trzeba mieć dowód ubezpieczenia! Reniści i emeryci też! ... a przecież oczywiste jest, że emerytury im nie odbiorą i jak raz odcinek pokazali to są już wiarygodni... Już prędzej ktoś pracę straci...

Tak jak ty piszesz było u nas latami do tego roku. Od 2011 się zmieniło. Może i do was dojdą zmiany (awve)
emiliab
Zarówno ja jak i nasz synek jesteśmy ubezpieczeni w pracy u męża. Tam założyli Mu legitymację ubezpieczeniową dla członków rodziny i co pół roku musi ją podbijać w prac. Zdarza się że czasami zapomina i dopiero jak idziemy do lekarza okazuje się, że jest nieważna. Jednak nigdy nas nie odesłano, po prostu trzeba było ja podbić i donieść w terminie późniejszym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.