Menu

Ubranie noworodka

Dziewczyny jak ubieraliście swoje nowonarodzone dzieci w czasie pobytu jeszcze w szpitalu.Ja szczerze powiem że nie wiem co wziąśc jako pierwsze ubranko.Pytanie kieruję do mam które nie zakładały dziecku szpitalnego ubranka bo ja w pierwszej ciąży też nie miałam naszykowanych ubranek bo mój syn byl w tym co dali ale teraz mam trochę naszykowanych,chcę je córci jak się urodzi założyc ale nie wiem czy będą odpowiednie.Mianowicie mam body z długim rękawem i długą nogawką+malusie spodnie+bluzeczka (+ oczywiście skarpetki,czapeczka). Ale wydaję mi się coś jakoś nie tak....poradźcie proszę(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

mateuszowa
 695  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Opieka nad dzieckiem ubranko dla noworodka

Odpowiedzi

amalka
Przez długi czas preferowałam pajace zapinane w kroczku lub "po całości". Najwygodniejsze w ubieraniu maluszka, szczególnie dla początkującej mamy (grins) Krzysio ubierany był w nasze ciuszki, które później mąż zabierał do domu, by zaznajomić z zapachem nowego członka rodziny naszą kochaną kicię.
amalka
@w kroczku i wzdłuż nóżek oczywiście (grins)
Ada3610
Mój syn urodził się w marcu, pogoda była taka jak teraz. W szpitalu miał kaftanik + śpiochy szpitalne.
Na druga dobę ubrany był w nasze ciuszki. Założyłam mu bady na krótki rękaw i śpiochy z długim rękawem, na obchodzie kazali mi Synka przebrać, lub zdjąć bady i zostawić w samych śpiochach.
A jeszcze dziecko jak leży w rożku to jest mu bardzo gorąco, a i nigdy nie zakładałam czapeczki po kąpieli miał ręcznik z kapturkiem i to wszystko.
W domu leżał w kaftaniku i śpioszkach bawełnianych, przykryty cienką kołderką, albo w bodach i pół śpiochach. W rożku nie leżał.
Ada3610
nigdy nie kładłam skarpet na śpiochy, zawsze był lekko ubrany
mammma
pampers i pajacyk (w listopadzie) i bawełniana czapeczka na główce. położne mi tak córę ubierały ale w nasze rzeczy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.