Menu

Uchylone okna

Ostatnio zrobiło się bardzo duszno, wręcz nie do wytrzymania. Mieszkamy na poddaszu ijest to jeszcze bardziej dokuczliwe. U chłopaków w pokoju są dwa okna dachowe, ale łóżeczka nie są bezpośrednio pod oknami tylko po przeciwnej stronie. Ponieważ w dzień jest tam straszny zaduch zostawiłam ostatnio podchylone okna jak maluchy miały przedpołudniową drzemkę. Na to wszystko wpadła moja mama i narobiła awantury, że przeziębie chłopaków, że ich zawieje itd - mimo, że w pokoju było 28 stopni! Czy wasze dzieci tez śpią czasem przy uchylonym oknie? Czy źle zrobiłam? Lepiej żeby się przegrzali?

maxima
 751  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem sen okno

Odpowiedzi

artanis
O przegrzewaniu już pisałyśmy - to stara szkoła rodziców. Często widuje dzieci w piaskownicy, latają w podkoszulkach, krótkich spodenkach, a te, co przychodzą z dziadkami mają na sobie długie spodnie i bluzy. W tym czasie babcie są w letnich sukienkach i jaka tu logika? A potem - ojoj, dziecko ma alergie, bo ma krosty - z przegrzania! Ojoj, dziecko co chwilę choruje w przedszkolu. Jeśli będziesz trzymała dzieci w dusznym, wręcz upalnie gorącym pokoju, to faktycznie gdy tylko wyjdą na podwórko na lekki wietrzyk zaraz je zawieje. Wietrz ile się da, jeśli nie ma przeciągów - co nikomu dobrze nie służy, spanie przy tak wysokiej temperaturze, zwłaszcza na dusznym poddaszu tylko przy uchylonym oknie. No chyba, że chcesz maluszki zadusić:)
monjuk
Nie przejmuj się szkołą Twojej mamy i rób tak jak dyktuje Ci serce. W pokoju dziecka powinno był koło 22 stopni a jak macie tak ciepło jak piszesz, to nawet bym się nie zastanawiała nad uchylaniem okien!!
justa
Zdecydowanie uchylać okna - na pewno dobrze im to zrobi i lepiej będą spały. A jak jest chłodno dobrze jest porządnie wywietrzyć pokój przed snem..
PaniMisiowa
Myslę, że babcia nie miała racji - świeże powietrze jest potrzebne szczeglnie podczas snu, więc śmiało uchylaj okno, gdy jest ciepło. Ponad to jestem pewna, że to mamy wiedzą najlepiej czego potrzebują dzieci..
jolks28
Dokładnie - uchylaj śmiało okna i się nie przejmuj! Na pewno to sto razy lepsze dla dziecka niż jego przegrzanie.
ewela
Ja tez uchylam okna i nie widzę problemu - ale staram się żeby okna były zabezpieczone przed insektami, żeby nie dostał się jakiś nieproszony gość, który mógłby nieźle zaszkodzić
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.