Menu

Uciążliwa koleżanka

Moją koleżankę zostawił chłopak - współczuję jej bardzo, naprawdę, ale ona do mnie non stop wydzwania, żali się, płacze do słuchawki - wytrzymałam dzień, drugi, trzeci... ale ja mam do cholery tygodniowe dziecko w domu a ona się mnie nawet nie zapytała jak się czuję, jak dziecko - nic. Jakby zapomniała, że byłam w ciąży, że urodziłam!!! Mam dość - jak jej to dac do zrozumienia, ale jednocześnie nie urazić?!

elao
 775  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

znajomość koleżanka

Odpowiedzi

sabina
Może zaproś ją do siebie do domu, żeby zobaczyła ile masz roboty z dzieckiem i jak wygląda Twoje życie ... może wtedy się opamięta.
elao
Nie dziękuję za wcześnie na odwiedziny zrozpaczonych koleżanek. Wszyscy przychodzą oglądać maluszka, ciotki, babki itd. Mam dość wystarczy!
sabina
Rozumiem, no to wyjaśnij koleżance spokojnie, że nie masz czasu, że też masz ciężki okres w życiu, a jeśli to nie pomoże, to nie odbieraj od niej telefonu.
elao
Oj próbowałam... mówiłam np, że muszę kończyć bo Martusia się obudziła, a ona :"acha ok to zadzwonię za chwilę" i dzwoniła jak karmiłam... oszaleć można uwierz mi. Jak grochem o ścianę - tak jest sobą zaabsorbowana. Przykro mi trochę że tak mnie traktuje, ale też nie chcę jej urazić - byli razem 8 lat...
Ju25lka
Powiedz jej wprost, że ci przykro, współczujesz, ale musi się pozbierać i że niestety musisz się zająć córeczką musisz przewinąć, nakarmić, wyjść na spacer. Wejdź jej w słowo i nawijaj o sobie - może da jej to coś do myślenia. Znam takie sytuacje - naprawdę. Pomogło.
apologize
No niektórzy tak mają że nie widza nic poza koniuszkiem własnego nosa ... i tylko w potrzebie, ale jak to się mówi prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie - ona to zrozumie!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.