Menu

Uczenie literek w zerówce

Zwracam się do mam dzieci 5 i 6 letnich, które w tym roku chodzą do zerówki, a mianowicie chodzi mi o to czy Wasze dzieci są uczone literek, a co za tym idzie czytania. Nowa podstawa programowa tego nie przewiduje, ale wiem że w niektórych przedszkolach kontynuuje się naukę jak dawniej, a jak jest u Was?

AniaSCh
 2514  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Szkoła i Kształcenie nauka

Odpowiedzi

dyska29
U mnie cora chodzi do przedszkola do zerowki i owszem w ksiazkach z ktorych korzysta w przedszkolu i ma tez ich czesc w domu jest nauka literek i maja to przerabiac w drugim semestrze nawet dzis przegladalysmy te ksiazki i powiem ze jak dla mnie to jest to zdecydowanie za duzy wymog jak na mozliwosci 6 latki
A korzysta z serii ksiazek- Szkoła szesciolatka
Circle
a mój sie uczy....z tym, że to takie "tajne nauczanie". ale na zebraniu razem podjęliśmy taką decyzję - skoro 90% dzieci w tym wieku, po kilkuletniej edukacji starą podstawą programową czyta, a rodzice nie chcą jednak jeszcze by poszły do szkoły, to dlaczego mają się cofać w tych zerówkach? Jeśli wprowadza się globalne czytanie od trzylatków, to naprawdę po 3 latach w przedszkolu większość dzieci jest całkiem niezła w czytaniu - i teraz z powodu zmian, nauczyciel ma je ograniczac, skoro, one naturalnie się garną do tego czytania? A to, ze dziecko intelektualnie nadawało by się do szkoły, nie znaczy, że uzyskało tez taki poziom emocjonalny...
Anis
Mój synek chodzi do zerówki jako 5 latek i u nas grupa 6 latków i 5 latków mają inne książki do nauki ale ani 5 ani 6 latkowie nie uczą się literek :( Bardziej jest to nauka związana z zabawą tzn. malowanie,klejenie itp.
alinagj1o2
Moi obydwaj synowie chodzą do zerówki jeden pójdzie rok wcześniej do szkoły. W zeszłym roku 5 latki uczyły się literek a w tym po reformie nie ma nic, co osobiście mnie zdenerwowało bo dziecko by musiało cofać się z nauką.Tak jak u dzieci Circle, pani powtarza poza planem to co było z czytania ,no i w domu żeby dzieci nie zapomniały już tego co było się ćwiczy.
koniczyna
w I klasie są powtórki z tego co było w zerówce. Mój syn idąc teraz do I klasy musiał umieć czytać. Zastanawia mnie co dzieci będą powtarzać, skoro nie są uczone literek, cyferek. Pisze o dzieciach, które są teraz w zerówce.
alinagj1o2
koniczyna teraz literki po reformie będą zaczynać się w 1 klasie, tak jak teraz nasze dzieci w zerówce tak twój w 1 klasie ma wstrzymany tak jakby program o rok i to są powtórki. Jest to powoli wdrażanie programu by 6 latki poszły do 1 klasy.
ja80
U nas nie ma nauki czytania i pisania. Moja córka cały alfabet z pisownią, tyle że literki drukowane a nie kaligraficzne, znała zanim poszła do zerówki. W te wakacje nauczyła się czytać, też sama.
korek221
niestety u nas Grześ nie uczy się w "0" literek, ale na szczęście już potrafi czytać i pisać(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.