Menu

uczulenie alergia mojej mamy?

Moja mama jadła antybiotyk i dopiero po ok. 5 dniach dostala uczulenia. Całą opuchła ma plamy na całym ciele. W środe była w przechodni i podali jej zastrzyk i8 było lepiej.Oczywiscie antybiotyk odstawiła. Dostała tabletki na alergie. Wczoraj po połódniu znowu opuchła i wysypka. Pytanie brzmi: do jakiego lekarza ma iść? Dermatolog-wewnętrzny sami nie wiemy. Proszę o pomoc.

PatrycjaM
 589  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Zdrowie antybiotyk uczulenie alergia

Odpowiedzi

tlolek
ja poszłam do dermatologa dostałam zyrtec i podwójnej dawce i wapno
PatrycjaM
Do #atena nie nie ma miał być przecinek-ale się czepiacie bzdur!!! Mama dostała tez coś podobnego do Zyrtec ale jest gorzej wapno też pije dlatego mamy mętlik w głowie.
babooshka
dermatolog albo alergolog, raczej ten drugi specjalista...
babooshka
ja z wysypką (u siebie i dziecka) byłam u alergologa i b. nam pomógł...
tymianek
(kwiatek) jeżeli to antybiotyk, to niestety , ale trzeba poczekać , aż "opuści" organizm. Antybiotyki tym sie charakteryzują, że zaczynaja działać po ok. 2-3 dniach przyjmowania i ich działanie utrzymuje się o te 2-3 dni dłużej, już po zakończeniu kuracji.
A ile mama bierze tabletek zyrtecu? Bo jedna to raczej nie pomoże, to trzeba ze 2-3 tabletki wziąść na raz - ale to lekarz powinien powiedzieć
( od razu napisze , żeby nie było ataków, że w ulotce jest napisane 1 na dobę - mój mąż jest alergikiem i nie raz puchł , miał "wysyp" i lekarze za każdym razem zalecali mu oprócz podania hydrokotyzonu w zastrzyku, przyjąć 2-3 tabl zyrtecu).
PatrycjaM
właśnie przyjechała od lekarza. Dostała zastrzyk, mam nadzieje ze pomoże. Tabletki bierze 3 na dzień ale jest gorzej wiec chyba trzeba to przeczekać aż antybiotyk wyjdzie z organizmu.
LaMandragora
Moja cora pierwsza taka reakcje (na penicyline) miala po tym, jak zazyla cale opakowanie... ostatnia dawka przyjeta i pierwsza w zyciu reakcja alergiczna. Pozniej podobna reakcja na cefaclor (niestety juz po jednej dawce).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.