Menu

Uczulenie na buzi.

Kobitki, otóż moja córeczka w tamtym tygodniu przechodziła pierwszy raz anginę i pierwszy raz dostała antybiotyk. Wczoraj byłyśmy na kontroli i okazało się, że jest zdrowa ale ma wysypkę na klatce piersiowej. Doktor powiedziała, że to nic takiego, pewnie od któregoś syropu. No to w porządku pomyślałam, za parę dni przejdzie. Dzisiaj rano wstajemy, patrzę a ona ma całe policzki czerwone i wysypkę na nich. Zastanawiam się czy może być to po antybiotyku lub innych syropach i z takim opóźnieniem się pojawić, jeżeli od wczoraj nic nie bierze oprócz witamin. Albo czy może to być od bigosu, który dostała w poniedziałek, a był z kiszonej kapusty, lub od mandarynek? Dodam, że mandarynki to już od pół roku je i nigdy jej nic nie było, ale poza tymi dwiema rzeczami to nic nowego nie dostała. Powiedzcie co mam z nią zrobić, czym smarować żeby szybciej zeszło i czym smarować buzię na dwór, żeby mróz i wiatr bardziej jej nie podrażniło? Z góry dziękuję za odp.

sque
 768  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie buzia dziecko wysypka

Odpowiedzi

beatka7623
No z tego to wszystko mogło ją uczulić :(

Moja takiej wysypki dostaje na mróz (pout) A kiedyś myśleliśmy że ma skazę białkową

A smaruję buzie małej emolium bo po innych kremach i tak ma wysypkę jak tylko mróz się robi
anulaw
Może być po antybiotyku mój syn tak ma po agumentilu nawilżaj buźkę powinno przejść za parę dni najlepiej jakąś bazą dostępne bez recepty w aptece tym tez możesz smarować przy mrozach na podwórko.ja kupuje diplobaze.
sque
A czy przy wysypce mogę iść na szczepienie, bo tak za 2 tygodnie powinnam z nią iść.
maja1482
moja córcia dostała takiej wysypki po antybiotyku (augumentin). wysypka wystąpiła po kilku dniach od odstawienia leku. miała krosty nawet w gardle. lekarka nie wiedziała co to może być. Po moich dociekaniach i wizycie u innego lekarza okazało się, że to uczulenie na penicylinę zawartą w antybiotyku. Od tamtej pory nie może przyjmować żadnych leków z penicyliną. Co do ostatniego pytania, to ja osobiście odczekałabym troszkę dłużej niż 2 tygodnie, żeby pójść z małą na szczepienie. Po takiej poważnej infekcji, organizm ma osłabioną odporność i łatwo o kolejną infekcję.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.