Menu

Uczulenie na nikiel i inne metale

Paulina na chyba uczulenie na nikiel czy na jakieś tak inne metale. Czy to możliwe żeby pojawiło się to nagle? Ma jeden pasek do spodni, który dość często nosi a dopiero teraz pojawiło się uczulenie – normalnie zrobiła jej się rana koło pępka. A w uszkach miała kolczyki jakieś niby posrebrzane co dostała od cioci i zaczęły jej ropieć dziurki! Więc podejrzewam, że to uczulenie. Czym mogę to smarować?

Elektra1
 2759  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

uczulenie

Odpowiedzi

Marlena
Wygląda faktycznie jak uczulenie na metale kolorowe. A być może „pokazało” się ono teraz bo może córeczka np. się przypociła i nikiel wszedł w reakcję z potem. Właśnie często tak bywa. Dawaj jej do picia dużo wapna musującego – najlepiej forte, a smarować to możesz taką maścią co się nazywa Flaxiderm – jest do kupienia bez recepty i jest niedroga z tego co pamiętam. Po tygodniu powinno być dobrze – a i żadnych metali!
paula80
Zgadzam się – zwracaj uwagę na to żeby córka nie miała bezpośredniego kontaktu skóry z metalami kolorowymi – i niech pije dużo wapna jak na razie – powinno pomóc.
kasia13_archiwum
Po pierwsze... unikac takich metali.
kasia13_archiwum
A jak juz jest alergia... no to wapienko.
Agula
Skąd ja to znam. U mnie uczulenie na nikiel (myślę, że to jest to) też pojawiło się tak nagle. Jeśli chodzi o biżuterię to tylko srebro lub złoto. Najgorzej było w przypadku zegarka szczególnie latem. Musiałam zaopatrzyć się w taki dla alergików, troche kosztował, ale uważam że warto, bo są osoby u których takie uczulenie nie przechodzi zbyt łatwo i roznosi się po całym ciele. Gdy pojawiła mi się jakaś kropka to używałam oksykort. Teraz już mi to minęło, być może z wiekiem :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.