Menu

Uczulenie na penicyline i cefaclor

No wlasnie. Z tego, co wiem, jezeli ktos ma uczulenie na penicyline, podaje sie cefaclor.
A co, jezeli sie jest uczulonym na te obydwa rodzaje antybiotykow?

Orientujecie sie, jakie sa jeszcze inne mozliwosci? Pytanie czysto teoretyczne. Antybiotyk to wiadomo, zawsze ostateczna ostatecznosc, ale wiadomo... ze bywa, ze jest nieodzowny.

Moja cora jest uczulona na te obydwa rodzaje antybiotykow i tak sie zastanawiam, gdyby kiedykolwiek zaszla koniecznosc przyjmowania antybiotyku, to jaka wtedy jest mozliwosc?

LaMandragora
 2013  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie uczulenie antybiotyki

Odpowiedzi

tymianek
(kwiatek) najczęściej antybiotyki są robine na penicylinie, bądz jej pochodnych, ale są możliwości dla "uczuleniowców", , np. antybiotyki na pochodnych azalidów, makrolitów
LaMandragora
Ok... czyli sa inne mozliwosci. O to mi wlasnie chodzilo. Podejrzewam, ze jak zajdzie potrzeba, to lekarz bedzie wiedzial juz co i jak. Dzieki za info... (kwiatek)
MamusiaKubusia
Ja mam uczulenie na penicyline -miałam wstrząs i to musi byc zapisane w karcie na czerwono,a przede wszystkim Ty musisz o tym pamietac. Jak coś to najczęściej dostaję Zinnat.(prezent)
LaMandragora
@MamusiaKubusia... mloda ma to zapisane, a glowni lekarze (pediatra, laryngolog itd. gdzie chodzi) maja ujete w komputerze. No i wiadomo, jak jest gdziekolwiek to mowie to...
MamusiaKubusia
(prezent)(prezent)(prezent)
LaMandragora
W DE to Clarithromycin. Dzieki @asafi. (kwiatek)
tymianek
(kwiatek) Zinnat ma w składzie cefalosporyny, te same pochodne , które są w składzie Cefacloru.
wikaa020
Clarythromycyna i Cefaclor
samanita
jestem uczulona na penicyline, w sumie wyszlo przypadkiem calkiem niedawno, z 2 lata temu, no i po porodzie(cesarka) zapytalay mnie pielegniarki czy faktycznie jestem uczulona, powiedzialam, ze tak i wymienily jakas inna nazwe antybiotyku ktory mialam dostac i napewno nazwa brzmiala inaczej niz cafeclor, ale nie przypomne sobie, ale napewno jest cos innego w zastepstwie:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.