Menu

Udar słoneczny

Na polu jest coraz cieplej, co chwilę gdzieś słyszę, że idzie fala upałów.
Stąd rośnie ryzyko dostania udaru. Jakie są objawy udaru słonecznego? Co można zrobić, żeby uchronić dziecko przed udarem?

carla1978
 2928  2

Odpowiedzi

lusilla
Na pewno nie można panikować - wystarczy, że dziecko będzie miało jakiś kapelusik, chustę lub czapeczkę, nie przebywało za długo na słońcu, ale też w miejscach zacienionych i że będziemy podawali dużo picia - najlepiej wody.

Objawy udaru: osłabienie dziecka, bóle i zawroty głowy, stan podgorączkowy, który wzrasta do ok 40 stopni, pojawiają się drgawki, nudności, mroczki przed oczami. Co Co możemy zrobić sami zanim jeszcze pojawi sie lekarz? - Najważniejsze w takim momencie jest szybkie zbicie temperatury - najlepiej drastycznie zanurzyć dziecko w zimnej wodzie. Przy tym należy kontrolować temperaturę, żeby z kolei nie wyziębić organizmu. Cały czas powinno się dziecku podawać płyny do picia.
paula80
Jak tylko się nie przesadzi ze słońcem to wszystko będzie ok! Na pełnym słońcu cieniutka chusteczka na główkę i myślę, że nie ma niebezpieczeństwa. Umiar tu gra najważniejszą rolę. A lusilla dobrze ci poradziła odnośnie postępowania w razie gdyby!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.