Menu

uderzanie głową o podłoge u rocznego dziecka

Drogie mamy mój roczny synek od kilku dni uderza głową o podłogę. Robi to wtedy jak nie idzie coś po jego mysli. Czy któraś z was miała podobną sytuację ?? Jak reagowałyście?? Zwracać uwagę dziecku, że tak nie wolno czy lepiej nie zwracać uwagi. I druga rzecz która mnie martwi to to, że chwyta bardzo często swoje uszy i ciągnie je. Nie wiem czy go coś tam boli czy poprostu przeżywa fascynację swoją częscią ciała.

malwina123 Mamusia
 1115  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie dziecko

Odpowiedzi

Beki SuperMama
Przejdzie mu, nie pozwalać na to, odwracać uwagę.
jagoda30 SuperMama
interweniuj tylko jak będziesz widziała,że ewidentnie zrobi sobie krzywdę, próba sił,co do uszu nie mam pojęcia
jadzia23 Mamusia
u nas z uszkami bylopodobnie w sumie jeszcze tak czasami ma. lekarka nas uspokoila mowiac ze to dlatego ze zeby ida i jak tak dluzej go obserwowalam to jak nie mial sposobu zeby ulzec sobie jak mu zabki szly jak cos gryzl i nie pomagalo to ciagnal sie za uszy. A jesli chodzi o walenie glowa o podloge to chyba zwracac uwage moj synek w sciane uderzal ale przeszlo mu po okolo 2 tygodni a uderzal jak nikt nie obserwowal go bo jak sie do niego podchodzilo to nie uderzal juz.
amalka VIPMama
Krzysio szarpał uszka gdy się denerwował. Minęło samoistnie (grins)
JUSTYNA300511 Mama
moja sie ciagnie za uszka jak jest śpiąca
jola8443 Mama
moj maly mnial tak samo i przeszlo samo
vanja Mamusia
na uderzanie głową nie reagować. Moja przestała się uderzać głową o podłogę po tym jak uderzyła się w kiosku ruchu o kafelki i aż rozpłakała się z bólu i od tego czasu mam spokój.
vanja Mamusia
a jak mi psycholog mówiła, że mam nie reagować to mi się to aż straszne wydawało.....
coolbeti Mamusia
minie odwracaj uwage zeby nie zrobiło sobie krzywdy. Moja corcia tez biła sie w głowę i uderzała sie w stoł jak protestowała. Odracałam uwage brałam na kolana wydaje mi sie ze ten wiek to nie czas na pokazanie kto zadzi w domu. Przeszło a teraz ma 3 latka i jest madra i grzeczna dziewczynka. Powodzonka
piasekpustyni Mamusia
co prawda Boguś nie robił tak, ale wydaje mi się że najlepiej nie reagować żeby nie wzmacniać negatywnego zachowania, a jedynie odwracać uwagę, pokazać zabawkę, albo coś ciekawego jak zaczyna się takie zachowanie. jeśli chodzi o uszy - u nas przy ząbkowaniu się ciągnął i najlepiej zasięgnąć porady pediatry albo najlepiej laryngologa bo może być też zapalenie ucha.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.