Menu

Ulegać czy nie

Klaudia poszła do szkoły i wszystko jest w porządku poza jedną rzeczą. Różnice między dziećmi. Wiadomo, że żadne dziecko nie chce się wyróżniać. Zanim nie poszła do tej szkoły nie znaliśmy się, że tak powiem na szkolnej modzie. Teraz chce mieć plecaczek jak koleżanka. Bo takie jest modne, a ona ma beznadziejny... Z jednej strony ja rozumiem, a z drugiej wcześniej sama wybrala ten plecaczek. Co myślicie?

Daria
 610  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zakupy trendy zakupy szkoła dziecko moda

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Ale z tym plecakiem. Naprawde tak bardzo roznie sie on od tych, ktore maja inne dzieci? Bo w Niemczech to raczej wszyscy to samo nosza tylko w inne wzorki, mianowicie najczesciej Scouta.
kasia13_archiwum
Porozmawialabym z nia. Wyjasnila, ze przeciez jej sie on wczesniej podobal.
Ogolnie trudna sprawa. Z jednej strony kupisz i potem bedzie, a ta ma to, a ten ma tamto.
Z drugiej strony, jezeli ma to jej pewnosci siebie dodac... Ale wyjasnij jej, ze jest to wyjatek i na przyszlosc nie bedziesz tak robila. Jak kupujesz jej cos i ona sobie wybiera, to ma sie zastanowic, czy jej sie to naprawde podoba.
annnna01
szkoła to jest ciężka przeprawa dla maluchów..dzieci potrafią być okrutne...:( i tak rządzi grupa i to co jest teraz "modne"
PatMAMA01
Rozmowa i tylko rozmowa pomoże takie sprawy rozwikłać.Szkolna moda jest i to jest udręka matek w Polsce.W Irlandii też nie ma tego problemu,bo tutaj każde ma mundurek i jednakowe torby.
Czasem dzieci lubią byc inne,bo wtedy inne dzieci mogą od nich brać przykład.Daj jej za wzór jakąś postać bajkową i wytłumacz,że każdy jest inny i czasem lepiej się wyróżniać,być wyjątkowym,bo mieć własne zdanie.Dzieci są bardzo mądre.
A do której podstawówki chodzi,bo ja byłam polonistką w podstawówce nr 6.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.