Menu

Ulewanie

Jak złagodzić ulewanie? Moja Martynka jak tylko zje to zaraz wszytsko uleje i mam wrażenie, że nie ma nic w brzuszku. Co mogę zrobić?

smerfetka
 639  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

mamakarina
Możesz spróbować karmić córeczkę zanim jeszcze zacznie płakać – czyli jak wiesz że zbliża się pora karmienia podaj jej pierś czy butelkę zaleznie od tego czym karmisz zanim zacznie płakać – wtedy nie będzie jadła tak łapczywie i to powinno pomóc. Aby zwolnić tempo ssania, warto tez karmić maluszka jak jest zaspany. Wtedy ssie zdecydowanie wolniej.
paula80
Musisz też pamiętać o odbiciu po każdym karmieniu. Twoja córeczka na pewno nie ma pustego brzuszka, bo ulewa się tylko część pokarmu. Ja tez panikowałam, ale uspokoila mnei nasza lekarka. Ulewanie jest związane z niedojrzałością układu pokarmowego maluszka, ale nie martw się jak córa będzie miała pół roczku to powinno przestać się ulewać!
holka1709
Zwróć też uwagę na pozycję karmienia. Może kładziesz dziecko za bardzo w poziomie. Lepiej będzie jak nóżki będą zdecydowanie niżej niż główka. Zawartości wtedy nie będzie tak łatwo się cofnąć. Jeżeli karmisz butlą dobra pozycja do karmienia to ułożenie dziecka na leżaczku i patrz, żeby smoczek był cały czas pełny, żeby nie dostawało się tam powietrze – a jak karmisz piersią zwróć uwagę, czy usta dziecka szczelnie przylegają do piersi. Jak karmisz piersią to do odpowiedniej pozycji podczas karmienia dobrze wykorzystać jakąś poduszkę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.