Menu

Ulubiona lektura szkolna.

Witam(kwiatek) Pytanko jw. z ciekawości(grins) W grę wchodzą tylko lektury szkolne....jaka jest Wasza ulubiona?? Moja to "Chłopi" Reymonta.....przeczytałam ją kilka razy....(smiech)

Aneta50209
 881  31

Znajdź pytania na ten sam temat:

Szkoła i Kształcenie książki lektury szkolne

Odpowiedzi

Aneta50209
(kwiatek) o to też Basiu.....ryczałam nie raz nad tą książką(placze)
xkasiulax
dzieci z bullerbyn-szkoła podstawowa nauczanie początkowe (smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
Edytka85
"Mistrz i Małgorzata", "Dekameron"
daryjka87poznan
O PSIE, KTÓRY JEZDZIŁ KOLEJĄ
Zana
Medaliony ... jedna z niewielu lektur które przeczytałam .... czytałam ją z zapartym tchem .. absolutnie do mnie trafiła
anulaw
Noce i Dnie filmu nie cierpię ,ale książka super z tego co Pamiętam obowiązkowe były tylko 2 tomy Ja przeczytałam wszystkie(grins) i Dżuma.
Anemona
czytałam lektory szkolne, ale żadną nie była moja ulubiona . Filmy na ich podstawach były fajne bo nie miały tych przeklętych opisów np jakiejś polanki ciągnącej sie przez tzy strony(nigdy)
tymianek
Ja mam kilka lektur, które uwielbiam:
"Ferdydurke", "Moralność Pani Dulskiej", "Lalka", "Dżuma", "Nad Niemnem", "Ludzie bezdomni", "Medaliony"
tymianek
o cholrecia jak mogłam zapomniec jeszcze o "Procesie" Kawki
malenia2427
"Ogniem i mieczem","Medaliony","Chłopi"oraz "Ludzie bezdomni" to moje ulubione lektury(kciuki)
babooshka
dla mnie "Chłopi" byli męczący w czytaniu pod względem używanego języka który mnie momentami śmieszył...ale lubiłam książki Marka Twaina i większość Henryka Sienkiewicza najbardziej:)
Za to Żeromskiego też czytałam z oporami...
karolcia514
szatan z siódmej klasy :)(grins)(grins)(grins)
mycha2706
Czytałam wszystkie lektury namiętnie,nie mam ukochanej,bo wszystkie wywarły na mnie wrażenie.Cieszę się,że teraz w spisie lektur obowiązkowych w szkole średniej znalazła się książka,która mną wstrząsnęła :Malowany ptak.
W czasach,gdy ja chodziłam do ogólniaka,nie było jej w spisie lektur,a szkoda.Napisałam maturę zaczerpując większośc wiadomości,refleksji? z tej ksiązki własnie.
A ostatnio przeczytałam w jeden wieczór lekturę klasy 6 SP Chłopcy ze starówki(kciuki)
Majaaaaaa0000
MOJA TO, CHŁOPCY Z PLACU BRONI...tylko ją przeczytałam całą:*
emiliab
"Lalka" jeżeli chodzi o czytanie. Natomiast "Nad Niemnem" czy "Noce i Dnie" i "Chłopi" mogę oglądać zawsze, ale czytać nigdy.
tlolek
Krzyżacy
cierpienia młodego Wertera
zemsta
szatan z siódmej klasy
renata29
pierwsza,która naprawdę mi się spodobała to "Mały książę"
beatka7623
No tez nie lubiłam lektur szkolnych ale arę było które mi się podobały "Medaliony"," Moralność Pani Dulskiej", "Chłopi" "Hamlet" i "Magbet" Williama Schakespeara (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
aga28
ja miałam kilka ulubionych lektur : ania z zielonego wzgórza, mały książę, ludzie bezdomni ( w sumie wszystko, co napisał Żeromski), dzuma, noce i dnie, oj duzo by wymieniac :)
ajrian
Czytałam wszystkie bo byłam kujonem.W czwartej klasie,pod kołdrą przeczytałam Medaliony i wstrząsnęły mną porządnie.Po tym miałam okres czytania wszystkiego o dotyczyło II wojny.Super też były opowiadania Borowskiego.
W trzeciej klasie przeczytałam W pustyni i w puszczy i udawałam,że moi rodzice i ja wyjeżdżamy do Afryki(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.