Menu

Unieważnienie ślubu kościelnego.

Witam.
Czy ktoś jest w temacie dotyczącym unieważnienia ślubu kościelnego.Chodzi mi o sprawę dotyczącą wyroku I instancji (jak długo się czeka na taki wyrok). Sprawa nie dotyczy mnie,a bardzo bliskiej mi osoby.Czeka ona już ponad 3 lata i nic...Czy ktoś w tym temacie może coś więcej powiedzieć.Będę wdzięczna.

Iwet28
 423  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Partnerstwo i Rodzina unieważnienie ślub rozwód

Odpowiedzi

czekoladka22
niewiem jak było z moim ojecem ale ale dostał bo nie był związek skonsumowany i jego żona nie była z nim w ciąży ale raczej szybko dostał tylko musiał pisać gdzieś żeby im dali ..
karolincia
Mało sie orientuje ale z tego co wiem aby dostać takie unieważnienie muszą zostać spełnione określone warunki, bo to nie jest rozwód tylko poświadczenie że ślub był nieważny od samego początku, chyba trudny temat
Iwet28
chivas napisała:
jak dla mnie sprawa jest prosta: jak ktoś jest wierzacy, to wie, że slub koscielny sie bierze raz i na całe życie bez odwołania, a jak ktoś nie jest wierzący to koło d**y mu lata czy ten koscielny ma czy nie. Bierze rozwód cywilny i więcej go nie obchodzi.

Chodziło mi tylko o czas oczekiwania na decyzję....i wyraźnie napisałam, czy ktoś jest w temacie.............??????????????
Nie proszę o opinie na ten temat.
Więc jeśli nie ma tu takich osób,to rozumiem...(rofl)
Iwet28
...i proszę nie brać do siebie tego co napisałam wyżej.Jeśli nikt nie jest w tym temacie ,,obcykany" nie warto ciągnąć go dalej.Pozdrawiam
Iwet28
chivas napisała:
"wartości" są kwestią względną ;)

....nikt nie pyta o wartości........proszę nie drążyć wątku, nie znając tematu.
Dajmy już spokój.
smerrfetka
yyyy Ja tam w temacie nie jestem,ale o rozwód kościelny nie jest łatwo.Są wyjątki...np jak para nie może mieć dzieci...Nie wiem jaki jest powód rozwodu.....Ale kościół ma swoje zasady...
Iwet28
chivas napisała:
http://staczek.com/kanoniczne.html

No to by było na tyle. Internet jest przestrzenią dającą wolność wypowiedzi. Odpowiedź na Twoje pytanie znalazłam wpisując 3 hasła w wyszukiwarkę google. Jeżeli nie życzysz sobie opinii na dany temat (co jest wedle mnie niezrozumiałe) trzeba było wpisać te hasła zamiast mnie i nie zadawac zbędnych pytań.
Chivas nie chodzi oto,że nie chcę opinii na dany temat - tylko konkretu.Prawo kanoniczne to już przerobiliśmyi różnych opinii też mi bliska osoba się nasłuchała.
Chodzi mi czy ktoś zna i wie coś z praktyki - a to różnica.
Dlatego nie warto tworzyć innych,bocznych wątków.
Pozdrawiam(rofl)(rofl)(rofl)(rofl)(rofl)(rofl)
Nena
Jestem w temacie bo sama jesten w trakcie- Tutaj duzo zalezy od tego kiedy w ogole wniosek zlozony w kurii byl rozpatrywany,kiedy swiadkow przesluchiwano I na podstawie ktorej przeslanki staraja sie o uniewaznienie, . Ale tak czy siak 3 lata to sporo czasu ja bym na miejscu kolezanki zadzwonila I spytala co I jak.
lola86
Kumpel czekał 3 miesiące (mieli 2 dzieci i byli razem 10 lat ) ale tam było dużo kasy i brat ksiądz . A Moja kuzynka dostała pierwszy zawiadomienie po 4 miesiącach bo coś się tam nie zgadzało .A do roku było już po wszystkim . Ale miała mocne argumenty .
Beki
Na wyrok I instancji (od którego zawsze można się odwołać) gdzieś ze 3 lata. Najlepiej zadzwonić i się dopytać. U mojej sis trwa to już 5 rok.
Beki
chivas nie wypowiadaj się, a tym bardziej nie osądzaj na tematy których nie rozumiesz. I nie chodzi mi o sprowokowanie kłótni z Tobą, tylko naprawdę widać, że nie rozumiesz.
Beki
Oczywiście, że unieważnienie dostaje się bardzo rzadko. Trzeba mieć solidne powody, a nie duperele.
Iwet28
Beki napisała:
chivas nie wypowiadaj się, a tym bardziej nie osądzaj na tematy których nie rozumiesz. I nie chodzi mi o sprowokowanie kłótni z Tobą, tylko naprawdę widać, że nie rozumiesz.

Dokładnie....trzeba być w tym temacie,,obcykanym",przekopać prawo kanoniczne.Pobieżne osądy są po prostu nie na miejscu.
Iwet28
Dziękuję dziewczyny....bardzo,bardzo to dla nas przydatne...........buźka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.