Menu

urlop bezpłatny

Kochane, jak niektóre z was wiedzą kończy mi się urlop wychowawczy, Natalka nie dostała się do przedszkola, a ja nie wiem, co dalej. Myślałam, żeby złożyć wniosek o urlop bezpłatny i w związku z tym mam pytanie czy pracodawca mi go może odmówić? czy pracodawca ma w związku z moim urlopem bezpłatnym jakieś koszty? czy jeśli zaszłabym w ciąże podczas tego urlopu to jestem chroniona? a jeśli urodziłabym w czasie tego urlopu to czy będzie przysługiwał mi macierzyński?

joasik31
 929  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Praca i Finanse praca urlop

Odpowiedzi

tymianek
(kwiatek) ja również po wychowawczym idę na bezpłatny , bo jeżeli mam wrócić do pracy i zarabiać tyle, że mi ledwo starczy na nianię i przedszkole ( synek chodzi na tzw. popołudniowe 3 x wtyg od 15.30 do 19.30), to mi sie po prostu nie opłaca. A moja mamusia idzie od września 2011 r na wcześniejszą emeryturę , także wówczas bym mogła wrócić.
Kosztów pracodawca nie ponosi z tego tytułu, a czy może odmówić, to nie wiem.
clyde22
Dużo pytań...
Dużo rzeczy nie wiem...
Twój urlop bezpłatny to dogadanie się dwóch stron. Składasz pisemny wniosek, a pracodawca może, ale nie musi się zgodzić...
Na bezpłatnym nie możesz dostać wypowiedzenia, tzn, możesz, ale tylko w określonych sytuacjach. Tak normalnie nie możesz.
Co do macierzyńskiego... Teoretycznie pozostajesz w ubezpieczeniu, ale nie są w czasie bezpłatnego opłacane składki...bo jest przerwa... takie masło maślane... Nie wiem. Proponuję do ZUSu telnąć. Może tam coś powiedzą. Później kiedyś drydnij jeszcze raz, żeby się potwierdziło, co wcześniej usłyszałaś...
elinka
Pracodawca moze sie zgodzic na taki urlop, ale nie musi. W tym czasie pracodawca nie oplaca twoich skladek, wiec dodatkowym kosztem dla niego byloby ewentualnie przyjecie kogos na zastepstwo i przyszkolenie. W zwiazku z tym, ze jest to okres bezskladkowy, mozesz nie miec potem macierzynskiego, ale tak jak pisze @clyde - najlepiej dowiedziec sie u zrodla, czliw ZUSie i najlepiej poprosic o opinie na pismie!).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.