Menu

urlop macierzynski

ile trwa urlop macierzyński? zona szwagra jest juz 4 m-ce, a ja myslalam ze on trwa tylko trzy. Do tego powiedziala mi, ze w przyszlym roku moze trwac nawet 6m-cy no i teraz ja juz nic nie wiem ile tak faktycznie trwa ten okres kiedy placa mi nadal pieniadze po l4(po porodzie)

Podobno od przyszlego roku ma tez wejsc cos takiego jak tydzien urlopu dla ojca - jezeli dziecko nie przekroczy roku, a w 2011 roku beda to juz dwa tygodnie, czy ktoras o tym slyszala?

samanita
 676  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

macierzyński

Odpowiedzi

agaorto
Urlop macierzyński trwa 20 tyg czyli 5 miesięcy. Ale dla tych mam, które urodzą po 1 stycznia wydłuży się o dodatkowe 4 tyg (grins) fajnie mają :)
agaorto
no tydzień dla ojca wchodzi również od 1 stycznia :)) i tatuś musi go wykorzystać zanim dziecko skończy 12 miesięcy....
agaorto
fajnie macie mnie zostały tylko jeszcze 2 miesiące z maluszkiem :(
mammma
@womenn ja już 36 m-cy na urlopie i końca nie widać...(grins)
andziabuziak
ja mam 20 tyg urlopu i proponowano mi wrócić do pracy a maż zeby poszedł na macieżyńskie ...ale niestety nie skorzystałam i ide na wychowawcze jeszcze :)) a i po macierzyńskim wykorzystuje wszelkie urlopy zaległe i przyszłe :))
vanessa82
z tego co wiem to od stycznia są 22 tyg. macierzyńskiego a nie 24 . a urlop ojcowski w 2010 i 2011 będzie tylko tydzień a od 2012 roku będa dwa tygodnie.
agaorto
No tak tak - przedłuża się o 2 a nie 4 tyg ;) sorki
Bilska1
nie pomoge moge napisac ile trwa na wyspach 9 miesiecy:)
samanita
Dziekuje wam najwazniejsze ze nie beda to tylko 3 miesiace z dzieciaczkiem:)
isiorek
22 tygodnie macierzynski ale będzie też coś takiego jak fakultatywny czyli dodatkowe 2 tyg które można ale nie trzeba już brać........niestety ale ojcowskiego nie będzie można wziąść razem z macierzyńskim :( a myślałam że pierwszy tydzień spędzimy razem, urlopu już nie ma :/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.