Menu

Urlop wychowawczy

Kochane, to pytanie zadaję w imieniu mojej dobrej koleżanki(grins) Jest na urlopie wychowawczym bezpłatnym, który skończy się jej w marcu 2012 roku. I zastanawia się, czy go nie przerwać, zarejestrować się w PUP i przez pół roku brać marny zasiłek dla bezrobotnych, czy może pozostać na urlopie do końca, a jak mała pójdzie od września tego roku do przedszkola, to po prostu sobie dorobić? Podobno na wychowawczym można podpisywać umowy o dzieło i zlecenie. Co Wy byście zrobiły? Co byście poradziły? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

Magdzik
 920  5

Odpowiedzi

tymianek
(kwiatek) No, tak, tylko jeżeli chce się zarejestrować w UP, to musi być zwolniona - nie za porozumieniem stron, tylko dostać wypowiedzenie, a nie każdy pracodawca na to pójdzie.
Ja bym wolała, jeżeli by była taka możliwość "siedzieć" na wychowawczym ( jest sie ubezpieczonym) i dorabiac na umowę zlecenie.
Magdzik
A no fakt... Jeśli sama się zwolni (a pracodawca nie wyrazi zgody na porozumienie stron), to zasiłek dostanie dopiero za 3 m-ce, jak będzie się mogła zarejestrować...(pout)
Magdzik
* na porozumienie stron lub wypowiedzenie umowy przez pracodawcę(grins) Za szybko myślę i nie wszystko piszę(grins)(krejzolka)
Magdzik
Też twierdzę, żeby siedziała na wychowawczym do końca, ale ona nie wiedzieć czemu, uparła się na ten zasiłek...(krejzolka)(krejzolka)
MARZENAG
tak jak dziewczyny napisały musi ja zwolnic pracodawca bo jak sama sie zwolni to nie dostanie zasiłku a UP.ja bym siedziała na wychowawczym na wychowawczym moze normalnie zatrudnic sie na umowe o prace zlecenie zdalna o dzieło.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.