Menu

urlop wychowawczy, a kolejna ciąża

Tak się zastanawiam urlop wychowawyczy trwa dość długo (jeśli się chce ) co jeśli w tym czasie zajdzie się w kolejną ciążę. Pewnie się nie da iść na zwolnienie? Za urlop wychowawczy nic nie dostanę bo przekrczyłam w zeszłym roku magiczne 504 zł na osobę i jakby taka niespodziewanka mi się przytrafiła to fajnie by było z powrotem kasę dostać przez jakiś czas. Była któraś z Was w takiej sytuacji?

Tuptolek
 375  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

urlop wychowawczy

Odpowiedzi

Tuptolek
no i może jeszcze tak zapytam: Czy jak mi się skończy macierzyński to mogę iść np. od razu pierwszego dnia pracy na zwolnienie?
Tuptolek
To tak czysto teoretycznie oczywiście (grins)(grins)(grins)(grins)
sara7777
przebywając na urlopie wychowawczym nie można iść na zwolnienie .nie jesteś w tym czasie czynnie w pracy więc nie ma podstaw pójscia na zwolnienie
jadzia23
no wiec tak, ja bylam w takowej sytuacji..... nic przyjemnego no ale..... bedac na wychowawczym urodzilam coreczke macierzynski mi sie nalezal caly + jeszcze dodatkowy. po skonczonym macierzynskim teoretycznie powinnam wrocic do pracy bo z dniem urodzenia dziecka przerywa sie wychowawczy a pracodawca stwierdzil ze jednak nie da sie przerwac. ale teraz wiem ze jak konczy sie macierzynski z dniem nastepnym powinnas stawic sie do pracy.... oczywiscie mozesz wziac kolejny urlop wychowawczy na nastepne dziecko lecz nie musisz.... cos jeszcze to pisz...:)
madziara587
Witam. 2 lata temu byłam w takiej sytuacji będąc na urlopie wychowawczym zaszłam w ciąże. Napisałam podanie do pracy że chcę przerwac urlop wychowawczy i w wyznaczonym przez pracodawcę dniu wrócic do pracy. Od znajomiej w Zus-ie dowiedzialam się że od pierwszego dnia mogę iśc na L4 wiec tak zrobiłam tym bardziej że ciąża była zagrożona. Więc byłam całe 9 m-cy na zwolnieniu lekarskim a potem macierzyński i znowu wychowawczy.
A wracając do przekroczeniu progu dochodów na os,w rodzinie to z tego co się orientuje to od stycznia jest podniesiony.
Pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.